Dalies:

Kā unikālās latviešu izcelsmes klavierbūvētāja Dāvida Kļaviņa klavieres atceļoja uz "Latviju"

Kā unikālās latviešu izcelsmes klavierbūvētāja Dāvida Kļaviņa klavieres atceļoja uz "Latviju"
LETA/ Paula Čurkste
  • 26. Jul. 2019

Jaunatklātajā koncertzālē “Latvija” ir divi unikāli pasaules līmeņa mūzikas instrumenti –  manuālas akustiskās koncertērģeles un vertikālās klavieres, kas izskatās citādi, nekā ierasts iztēloties, dzirdot vārdu klavieres.  Teju piecus metrus augstās klavieres, līdz kurām jākāpjas, ir latviešu izcelsmes klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa "Klavins Piano Manufaktúra Kft." Ungārijā radīts unikāls instruments "470i". Cits viņa radīto klavieru modelis ir iekļauts Ginesa rekordu grāmatā.

Vakar atklāšanas koncertā jaunās klavieres jau ieskandinātas, bet kā tas no darbnīcas Vācā, Ungārijā nonāca jaunajā mājvietā Venstpilī, iespējams redzēt Rinalda Zelta un "Klavins Piano Manufaktúra Kft." kopīgi veidotajā īsfilmā "470i. Ceļš uz Ventspili". Filmā Dāvids Kļaviņš, kurš dzimis Vācijā astoņu bērnu ģimenē, stāsta ne tikai par unikālo instrumentu, bet arī to, kā kļuva par klavierbūvētāju.

 

Lasītākās ziņas

Savukārt koncertērģeles, kas atrodas koncertzāles lielajā zālē,  tapušas uzņēmumā “Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG” Vācijā, un ir vienīgās ērģeles, kas mūsu valstī pieejamas koncertzālē, ne baznīcās.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti