Dalies:

Kā pieteikties darbā uzņēmumos Vācijā?

Kā pieteikties darbā uzņēmumos Vācijā?
  • 29. Jan. 2020

Uzņēmējs Zulfukars Tosuns vairākus gadus Vācijā strādāja personāla atlasē un vadīja 250 cilvēku lielu kolektīvu. Pirms deviņiem gadiem viņu nosūtīja uz Latviju atvērt Peek&Cloppenburg, kā arī atlasīt darbiniekus. Tosuns iemācījās runāt latviski, atvēra savu uzņēmumu, taču patlaban ar ģimeni atkal dzīvo Vācijā. “Raugoties uz latviešiem Vācijas darba tirgū, gribu teikt - uztveriet Bewerbung un Lebenslauf nopietni. Tas ir pirmais iepaids par jums, tā ir jūsu reklāma. Uzrakstiet abus nevainojamā vācu valodā.

Strādājot Rīgā, es ik dienu caurskatīju simtiem CV, un dažos no tiem pie valodu prasmēm bija pierakstīts: angļu valoda - ar vārdnīcas palīdzību. Nekādā gadījumā nelietojiet šo terminu Vācijā, jo darbā ar vārdnīcu nestaigāsit un šāds vārdu salikums šeit nav pieņemts,” iesaka uzņēmējs. Tosuns uzskata, ka vairāku profesiju pārstāvjiem no Latvijas nevajadzētu būt grūtībām ar pieteikšanos, jo, piemēram, māklera prasmes daudz neatšķiras: ja labi mācēja pārdot īpašumus Rīgā, tad pratīs arī Vācijā. Protams, labā vācu valodā. “Es ieteiktu pirms CV un Bewerbung rakstīšanas izlasīt par uzņēmumu, kur piesakāties. Tieši tam tas ir domāts: lai tiešām cilvēks pats saviem vārdiem uzraksta, ko viņš saprata no darba sludinājuma. Apzinās, ka spēs pildīt pienākumus. Katrai vakancei es sūtītu citādāku, pielāgotu Lebenslauf.” 

Lasītākās ziņas valstī

Lai pieteiktos darbā Vācijā, vajag gan CV jeb Lebenslauf, gan pieteikumu konkrētajai darba vietai - Bewerbungsbrief. Kopā tos dēvē par Bewerbungsunterlagen. Paraugus (Muster) kā tos rakstīt, var atrast internetā. Darba dēvējam ir jāsūta abi. Var arī iet uz vietas un pieteikties, taču Vācijā pieņemts vispirms iegūt Termin jeb tikšanās laiku, lai pārrunātu kādu jautājumu. Piesakoties uz kvalificēta darba vakancēm jāpievieno arī izglītību un kvalifikāciju apliecinošu dokumentu kopijas, vēlams, tulkotas vācu valodā. 

Nadīna Jestela, dzīvo Vācijā 20 gadu, māca vācu valodu iebraucējiem. “Pieteikties darbā, nosūtot iniciatīvas vēstuli var arī tad, ja konkrētajam uzņēmumam nav darba sludinājuma. Nereti priekšnieks to novērtē pozitīvi un sniedz iespēju pierādīt darbībā. Es savu pirmo darbu viesnīcā par administratori dabūju, jo aizgāju uz viesnīcu, kura atradās tikai pārsimt metrus no dzīvokļa, un pajautāju, vai viņiem nevajag darbiniekus. Paveicās. Mans pēdējais vienīcas darbs pirms gadiem astoņiem arī nāca ļoti īpaši: tā bija jauna krievu viesnīca Diseldorfas centrā, kur bija pat tāds kā eksāmens: sākumā ar mani runāja vāciski, tad atnāca īpašnieks un momentā pārslēdzās uz krievu valodu, pēc tam pie tā paša galda direktore ar mani sāka runāt angliski. Tad man lika strādāt ar datoru un uzrakstīt vēstuli vāciski un angliski par viesnīcas rezervāciju ar konkrētiem faktiem. Tas vainagojās ar darba līgumu un ar kļuvu par recepcijas vadītāju, kas bija ļoti interesants darbs.”

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti