Dalies:

Kā meklēt un atrast dzīvesvietu Vācijā

Kā meklēt un atrast dzīvesvietu Vācijā
  • 13. Jan. 2020

Mākslinieks Linards Kulless dzīvo Berlīnē 11 gadus un vienistabas dzīvokli meklēja divarpus mēnešus, ik dienu tam veltot aptuveni piecas stundas: skatījās interneta portālus un sūtīja pieteikumus. “Berlīnē šis process kļuvis neaprakstāmi mokošs, tāpēc jāapbruņojas ar pacietību, neatlaidību un izdomu. Ja bankas konta izdrukā uzradītā alga nav trīs reizes lielāka par Warmmiete, diskusiju par dzīvokļa īri uzsākt nav jēgas. Ieteikums - nekaunīgi šīs izdrukas fotošopā noviltot, tādejādi iegūstot vajadzīgo ciparu. Nozīmīgākais resurss mājvietas meklējumos Berlīnē viennozīmīgi ir Facebook draugi un paziņas, tāpēc - esam laipni un draudzīgi, un lai veicas!”

Dzīvokļa meklēšanā ir trīs svarīgi vārdi: Kaltmiete, Warmmiete un Kaution. Kaltmiete ir īre bez komunālajiem maksājumiem, Warmmiete - ar. Kaution ir drošības nauda, parasti īres 3 mēnešu apjomā. Meklēšanai internetā galvenais atslēgas vārds ir wohnung zur miete. Populārākās vietnes: www.immobilienscout24.de, www.immonet.de vai vislabāk būs meklēt Tava reģiona vai pilsētas vietējā avīzē! Šeit saraksts ar visām: www.bdzv.de/maerkte-und-daten/zeitungslandschaft/ 

Dzīvokļu īpašnieki nelabprāt izīrē dzīvokli, ja īrniekam Vācijā nav darba, taču, protams, der arī ienākumu izraksts no Latvijas bankas. Izīrējot tiek iegūts Anmeldung jeb pieraksts, kas nenotiek gadījumā, ja cilvēks īrē dzīvokli komūnā. WG (Wohngemeinschaft) ir dzīvokļi-komūnas, kur var izīrēt istabu. Tādos pārsvarā dzīvo studenti un cilvēki, kuri ir patstāvīgas dzīvesvietas meklējumos. Lielākoties WG nav iespējams Anmeldung, tas faktiski ir lētāks airbnb jebšu pārnakšņošanas iespēja. Iespēja tikt pie gultasvietas un pirmajiem paziņām-padomdevējiem svešā zemē. 

Lasītākās ziņas valstī

Ja nav panākumu internetā, taču ir, kur pārnakšņot, dzīvokli var meklēt uz vietas - iet pa vēlamo rajonu un izlīmēt lapiņas uz elektrības stabiem un veikalos uz info dēļa, vai iemest pastkastēs ar savu sludinājumu vai raudzīties vietējās avīzēs, kur tos mēdz likt namīpašnieki, kuri nav ar internetu uz tu, toties atvērti konservatīvākai komunikācijai. Jāpatērē ļoti daudz laika un atgriezeniskā saite nav kontrolējama. Iepazīt apkārtni un kaimiņus, un uzreiz nonākt personiskā kontaktā. Facebook grupas ārzemniekiem: Expats Berlin, Expats Dusseldorf u.c. kuru lietotāji, pārcelšanās via pārvākšanās gadījumā piedāvā apskatīt dzīvokli un savest kopā ar dzīvokļa īpašnieku.  Lielākoties, saziņas valoda ir angļu.

Nav garantijas, ka izīrētājs akceptēs tieši to, ko ieteicis būs bijušais īrnieks. Iespēja no iepriekšējā īrnieka uzzināt visu par dzīvokli, kaimiņiem un nonāk personiskā kontaktā ar īzīrētāju. Būtiski ir atrunāt īres līgumā arī to, kas ietilpst Nebenkosten jeb komunālajos maksājumos. Parasti izīrētājs ir tas, kurš maksā par ugunsdzēšamā aparāta īri, ielas tīrīšanu (Strassenreinigung) un Niederschlagwasser jeb nolīstošo lietus ūdeni, kas jāmaksā atkarībā no mājas jumta platības, kas izdalās uz galviņām, cik mājā dzīvo un dzīvokļa platības.

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti