Dalies:

Kā meklēt, atrast vai neatrast darbu Vācijā?

Kā meklēt, atrast vai neatrast darbu Vācijā?
  • 04. Oct. 2019

Dace Brikmane, meklēja darbu Vīsbādenē 6 mēnešus. "Es tā arī darbu neatradu Vācijā, jo vēlējos strādāt savā profesijā – mārketingā, kaut vai par asistenti. Neizdevās. Neskatoties uz draudzīgumu, vācieši ir ļoti noslēgti un ja vien būs izvēle, ņemt darbā Vācijas pilsoni vai iebraucēju, tad viņi izvēlēsies savējo. Taču vienmēr arī ir runa par pozīciju, uz kuru pretendē, jo šāda situācija nebūs, piemēram, tā saucamo "melno darbu" - uzkopšana, strādnieki, celtnieki utt.) kategorijā."

Vācijā darba meklēšanas jautājumos ir samērā līdzīga kā Latvijā. To var darīt gan pašu spēkiem, gan meklējot vakances internetā, gan lūgt palīdz vietējam nodarbinātības dienestam (Arbeitsamt) vai to var darīt ar draugu, paziņu un radinieku starpniecību. Jau Latvijā esot, var meklēt lielākajā virtuālajā darba biržā Vācija:  ja ierodaties kā bezdarbinieks no Latvijas, jāreģistrējas ArbeitsAgentur, kas ir Vācijas Valsts nodarbinātības aģentūra -  izveidos profilu un ievietos informāciju par darba meklētāju, kas būs pieejama un skatāma darba devējiem. Paralēli pašam ir daudz jāmeklē, kas iespējams ar paroli, ko iedos Arbeitsagentur. 

Labi un populāri virtuālie rīki darba meklēšanai (job Suche) ir indeed.de, stepstone.de, xing.com, jobcenter.de. Meklējamie vārdi: job, Vollzeit (pilna laika), Teilzeit (pusslodze), Zeitarbeit (darbs uz neilgu laiku, piemēram, banketu klāšana), Minijob, jeb 450 Euro job - bez apdrošināšanas un tikai kā papildus darbs, ja jau ir apdrošināšana. 

Lasītākās ziņas valstī

Reizi gadā lielākajās pilsētās ir JOB Messe  – tā ir kā izstāde, kur ir daudz darba devēju un stāsta par savām vakancēm. Vācijas EURES konsultanti - padomi un konsultācijas par nodarbinātības iespējām, darba un dzīvošanas nosacījumiem Vācijā - Vācijas EURES. Uzdot savus jautājumus Vācijas EURES varat arī izmantojot EURES tiešsaistes tērzēšanu. Eiropas darba mobilitātes portāls www.eures.europa.eu - ieteikumi darba meklētājiem, CV tiešsaistē, informācija par brīvajām darbavietām, kā arī dzīves un darba nosacījumiem Vācijā un pārējās Eiropas Ekonomikas zonas valstīs un Šveicē. 

Eiropas darba dienu portāls www.europeanjobdays.eu – darba piedāvājumi, iespēja tiešsaistē tikties ar darba devējiem. Privātās darba aģentūras: www.gelbeseiten.de un www.goyellow.de – meklēšanas logā ierakstiet, piemēram, Personalvermittlung vai Arbeitsvermittlung www.make-it-in-germany.com – informācija par darba meklēšanu un nodarbinātību Vācijā. Konsultatīvais tālrunis 00 49 (0)800 4 5555 00 – informācija par darba tirgus situāciju, darba iespējām Vācijā.

Projektu “Iknedēļas jaunumu apkārtraksts latviešu diasporai” līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raksta “Kā meklēt, atrast vai neatrast darbu Vācijā? saturu atbild portāls Latviesi.com


 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti