Dalies:

Kā Latviju sveica pasaule?

Kā Latviju sveica pasaule?
Igaunijas premjera Jiri Ratasa apsveikums
  • 19. Nov. 2019

Latvija 101. dzimšanas dienā saņēmusi daudzus tuvus un tālus sveicienus svētkos. Gan vienkārši sirsnīgus apsveikuma vārdus, gan dziesmas un uzrunas latviešu valodā no ārzemju draugiem un citus skaistus žestus, piemēram, Latvijas karoga krāsās izgaismotas ēkas dažādās pasaules valstīs. Portāls “Latviesi.com” apkopojis dažus no šiem sveicieniem, lai tie sasniegtu katru no mums.

Sociālajos medijos Latviju sasnieguši dažādu ārvalstu amatpersonu un vēstniecību sveicieni. Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs apsveikuma vārdus teica latviešu valodā.

 

Lasītākās ziņas

Īpaši centies arī Lietuvas Ārlietu ministrijas diplomātiskais koris, izpildot Ulda Stabulnieka un Māras Zālītes dziesmu “Tik un tā”.

Savukārt Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida mikroblogošanas vietnē Twitter norāda, ka pelēko 18. novembra rītu skaisti rotā Latvijas karogi, kas svētku dienā izkārti Igaunijas prezidentes oficiālās rezidences priekšā.

Arī Kanādas premjers Džastins Traudo izplatīja paziņojumu, kurā sveic Latviju un latviešu kopienu Kanādā un citur pasaulē, uzsverot, ka Kanādu par savām mājām sauc vairāk nekā 30 000 latviešu.

Latviju sveic arī NATO ar nelielu video, kurā par neatkarību izsakās godasardzes karavīrs.

Eiropas Komisija savā apsveikumā ieskicējusi svarīgākos Latvijas simbolus un atgādinājusi, ka Latvijas karoga vēsture sniedzas tālu 13. gadsimtā un simbolizē cīņu par brīvību.

Pieminot Latvijas neatkarības dienu, pasaulē augstākais debesskrāpis "Burj Khalifa", kas atrodas Dubaijā,  tika izgaismots Latvijas karoga krāsās.

Birmingemas latvieši bija parūpējušies, lai sarakanbaltsarkanās gaismās valsts svētkos laistītos Birmingemas bibliotēka.

Bet par Latvijas dzimšanas dienu Turcijas pilsētā Ankarā atgādināja mūsu karoga krāsās izgaismots 125 metrus augstais Atakule tornis.

 

Karoga krāsās, gluži tāpat kā pērn, arī šogad bija izgaismots Niagāras ūdenskritums.

 

Latvijas karoga krāsās 18. Novembrī greznojās populārā meklēšanas platforma “Google”.

 

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti