Dalies:

Kā Latvijai gāja Londonas grāmatu tirgū?

Kā Latvijai gāja Londonas grāmatu tirgū?
  • 18. Mar. 2019

Londonā pagājušajā nedēļā norisinājās gadskārtējais Londonas grāmatu tirgus, kur ar savu stendu piedalījās arī Latvija. Londonas grāmatu tirgus, ko apmeklē cilvēki no 135 valstīm, ir vieta, kur tikties profesionāļiem, lai dibinātu jaunus kontaktus un slēgtu līgumus par grāmatu izdošanu, ziņo Latvijas televīzijas raidījums "Panorāma". 

 

Lasītākās ziņas valstī

Pagājušajā gadā Baltijas valstis bija Londonas grāmatu tirgus viesu valstu statusā, šogad šajā godā ir Indonēzija, tādēļ Latvijai pievērstā uzmanība vairs nav tik liela. Taču Latvijai ir izdevies sevi parādīt, tādēļ galvenie spēki tiek veltīti ne tik daudz prezentācijai, cik reālam darbam.

Ildze Jansone, “Latvian Literature” pārstāve Apvienotajā Karalistē norāda, ka Latvijas literatūras atpazīstamība Lielbritānijā kopš pagājušā gada grāmatu tirgus ir augusi,saņemta pastiprināta interese no dažādiem Apvienotās Karalistes medijiem – “BBC”,” The Times”, “The Economist”. “Un šī interese turpinās ar gandrīz jau 50 izdotām grāmatām, kas ir tulkotas angļu valodā. Ceram, ka nākamo gadu gaitā turpināsim šo darbu un varēsim popularizēt Latvijas literatūru arī citās valstīs,” Latvijas televīzijai sacīja I.Jansone.

Latvijas uzlecošā zvaigzne grāmatu tirgu ir Latvijā populārā bērnu grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa, kurai angliski izdotas jau 3 grāmatas. “Es strādāju pie projektiem, kas būtībā izveidojās jau pagājušajā gada tirgus ietvaros, šī sadarbība ar “Little Island Book”. Mēs ar viņiem izdevām vienu grāmatiņu pagājušogad, un šobrīd esam agrīnā stadijā jaunai bilžu grāmatai,” stāsta E.Brasliņa.

Ar grāmatas izdevējiem sanācis iepazīties visai neparastā veidā. “Viņi bija tajā prezentācijā, es dzirdēju, kā viņi skaļi smējās, kamēr es prezentēju savas ilustrācijas, un pēc tam pienāca man klāt un teica – mēs gribam, lai tu ilustrē mums grāmatu!” atminas māksliniece.

Latvijas aizsāktā “Es esmu introverts” kampaņa izrādījusies ļoti veiksmīga, šogad sajūsminot apmeklētājus ar jaunām idejām. Latvijas stendā izveidota īpaša kosmiskās noskaņās veidota klusuma telpa, kur uz neilgu brīdi iespējams relaksēties no tirgus trokšņa un arī uzlādēt telefonu. Brīžiem pie telpas veidojās pat rinda.

“Daudzi atnāca un atrada mūs tieši pateicoties šai kampaņai. Viņi nāca un smaidīja, un izteica mums komplimentus, un šogad, redzot mūsu jaunās vizītkartes, redzot tur virsū introverto rakstnieku, teica – super, es mīlu šito čali!” stāsta “Latvian Literature” menedžere Juta Pīrāga.

Turpinot tradīciju, Latvija par sevi atgādina visai asprātīgā veidā – tirgus tualetēs izvietota reklāma, kas vēsta, ka “beidzot jūs esat viens” un aicina nākt uz Latvijas stendu, kur iespējams baudīt klusumu. Daudzi apmeklētāji tieši tā arī dara.

Autors: LTV "Panorāma"

Foto: ekrānuzņēmums 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti