Dalies:

Kā latviešu diaspora var palīdzēt Latvijas aizsardzības stiprināšanā?

Kā latviešu diaspora var palīdzēt Latvijas aizsardzības stiprināšanā?
Pasaules brīvo latviešu apvienība
  • 02. Oct. 2019

1.oktobrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Pasaules brīvo latviešu apvienības pārstāvjiem, lai pārrunātu aktualitātes aizsardzības jomā un ārvalstīs dzīvojošo latviešu iesaisti valsts aizsardzības stiprināšanā.

Aizsardzības ministrs iepazīstināja Pasaules brīvo latviešu apvienības izpilddirektoru Raitu Eglīti un valdes locekļus no ASV, Kanādas un citām valstīm ar Latvijas informatīvās telpas izaicinājumiem. Novērtējot līdzšinējo sadarbību, A.Pabriks aicināja sniegt atbalstu atspēkojot dezinformāciju mītnes zemēs un popularizējot Latvijas vērtības.

"Augstu novērtēju Pasaules brīvo latviešu apvienības ieguldījumu, kas jau gandrīz sešdesmit gadu garumā apvieno aktīvākos tautiešus visā pasaulē, lai nenogurstoši uzturētu Latvijas un latvietības ideju mūsu valsts okupācijas gados, kā arī mērķtiecīgi iesaistītos Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas procesos un starptautiskās sadarbības veidošanā," uzsver aizsardzības ministrs A.Pabriks. "Cieša sadarbība ar ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem Latvijai ir īpaši svarīga šobrīd, kad saskaramies ar dažādām dezinformācijas aktivitātēm nacionālajā un starptautiskajā vidē."

Lasītākās ziņas valstī

A.Pabriks atzīmēja latviešu diasporas nozīmi visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanā un aicināja arī turpmāk aktīvi aizstāvēt Latvijas valsts un latviešu tautas intereses ārvalstīs, tādējādi kopīgi veicinot Latvijas valsts aizsardzību.

Pasaules brīvo latviešu apvienība - ārzemju latviešu centrālo organizāciju augstākā pārstāvība - dibināta 1955. gada 23. oktobrī. Apvienības galvenais mērķis ir veicināt latviešu tautas uzplaukumu neatkarīgā, demokrātiskā, kulturāli un saimnieciski attīstītā Latvijā, veicināt organizētas, ietekmīgas un vitālas latviešu kopienas uzturēšanu ārzemēs un sekmēt latviešu tautas vienotību pasaulē.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti