Dalies:

Kā iet Kursā - Latviešu vasaras vidusskolā Vašingtonā

Kā iet Kursā - Latviešu vasaras vidusskolā Vašingtonā
  • 16. Jul. 2019

Pirmā nedēļa Kursas 44. mācību gadā ir ātri pagājusi jaukā ritmā. Uz Kursas atklāšanu pulcējās skolēni, darbinieki un viesi no Amerikas, Kanādas un Latvijas, bet pēc pāris dienām tika vēl sagaidīti tie, kas bija ceļā no Dziesmu un deju svētkiem Toronto, Kanadā. Līdz piektdienai jau bija sapulcējušies 29 audzēkņi uz Kursas pirmajām glaunajām vakariņām ar tēmu ,,varoņi.” 

Nedēļa iesākās ar Amerikas latviešu apvienības valodas prasmes pārbaudēm, kur audzēkņi kārtoja A un B līmeņus. Vasaras beigās, vēlreiz tiks kārtotas pārbaudes, lai redzētu izaugsmi četru nedēļu laikā. Ir skaidrs, ka daži jaunieši gada laikā ir arī piestrādājuši pie savas latviešu valodas. 

Lasītākās ziņas valstī

Lai paplašinātu valodas zināšanas ārpus klasēm, katru dienu tiek pateikts ,,dienas vārds”, kuru skolēni lieto tekstos vai zīmējumos. Pirmās nedēļas vārdi: draudzība, iejusties, laipnība, spodrība. Turklāt darba dienās audzēkņi piedalās ,,sarunas stundā,” kura vada Dace Melbārde un Reinis Vējiņš. Ar vārdu spēlēm un dziļām diskusijām jaunieši vingrinās valodas spējās. 

Ceturtdien visi skaisti sapucējās uz pirmo dzejas vakaru, kura tēma bija ,,daba” jeb ,,Latvijas ainava.” Citās vakara nodarbībās jaunieši, audzinātāju vadībā, ir spēlējuši sporta un prāta spēles kā arī Kursas spēles. Sestdien pirms ballītes (kuras tēma bija ,,debesis un elle”) jaunieši arī iemācījās latviešu dančus un rotaļas Māra un Anetes Karlsonu vadībā. Ballītes laikā redzējām gan ,,Skroderis,” gan arī ,,Es izjāju Prūšu zemi.” 

Tautas deju nodarbībās jaunieši ir ieskicējuši jau trīs dejas. Nodarbības vada Ingrīda Birzniece un Indra Ekmane, bet inspirācija un atbalsts nāk arī no iepriekšās deju skolotājas Baibas Miķelsones, kura ir parūpējusies par dažām dejām, kā arī Brīzija Freimane-Raistere, kura palīdzēja šonedēļ noslīpēt kustības. 

Interešu grupas ir dažādas: rotkalšana Andra Rūtiņa, rokdarbi Anetes Karlsones, podniecība Māra Karlsona, improvizācijas teātris Māras Karlsones un šahs Viktora Pūpola vadībā. Svētdien tika noturēts šaha turnīrs, kur Pūpola kungs spēlēja pret 3 jauniešiem vienlaikus — ar muguru pagriezies pret spēlētājiem! 

Pie Pūpola kunga nāk jaunieši vēstures klasē, tāpat pie Daces Melbārdes, Reiņa Vējiņa un Daces Pugas uz valodu un literatūru. Gaidot Prāv. Dairu Cilni, kura būs klāt otrajā nedēļā, vairākas dienas ētikas klases bija Dr. Anetes Karlsones vadībā, kura stāstīja par Latvijas kultūras mantojumu, īpaši saistībā ar tautisko apģērbu. Klases ir sadalītas pēc valodas zināšanām — A1, A2, B un C grupās — lai katram ir iespēja paplašināt savas zināšanas. 

Dziedāšana gan visiem ir kopā, Maijas Riekstiņas un Ingrīdas Birznieces vadībā jaunieši ir ātri apguvusi četru rindu harmoniju vairākām koru dziesmām. Noslēguma koncerts būs pēc Raiņa ,,Zelta Zirgs” motīviem Reiņa Vējiņa dramatizējumā. Sola bagātu izlaiduma programmu! 

Kursas saime šogad ir lielāka nekā pedējā desmitgadē. Ir reģistrējušies 30 skolēni , kas ir 2,5 reizes vairāk nekā pirms četriem gadiem, kad Kursa atdzima ar 12 skolēniem. Absolventi šogad ir seši — Aija Reimane, Maiya Hill, Nora Keire, Anna Akots, Lauren Barlow un Aleks Pelds — kuri nodod iemīļotas Kursas tradīcijas tālāk, īpaši astoņiem pirmgadniekiem. Par jauniešu labklājību rūpējas audzinātāji: Laila Reimane, Laila Birzniece, Sandija Linde un Pēteris Apsītis. 

Aizkulisēs (tas ir, aiz virtuves kulisēm un peldbaseina vārtiem) ir strādīgi darbinieki, kuri rūpējas par to, ka visi ir labi paēduši un dzīvo labos apstākļos: Miķelis Kramēns, Deborah Petzal, Marga Galiņa, Rikijs Teteris, Jānis Riekstiņš, Kārlis Grendze un Vēsma Puharte. 

Aiz biroja durvīm ir administratīvā komanda — administratore Iveta Āva, kasieris Valdis Atvars un direktore Dr. Indra Ekmane.  

Kursas saime pateicas par skaisto dabu un vietu, kur pavadām šīs vasaras nedēļas, kuras ir darbīgas un prieka pilnas! Jau lūkojamies otrajā nedēļā!

Kursa ir Rietumkrasta vasaras vidusskola, kas atrodas pie Šeltonas Vašingtonas štatā. Tā dibināta 1973. gadā. Kursas mērķis ir dot vidusskolas vecuma jauniešiem iespēju apgūt savu etnisko mantojumu, mācoties latviešu valodu, kultūru, tradīcijas un satiekot jaunus draugus.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti