Dalies:

Kā iegūt atbalstu mājokļa īrei Vācijā?

Kā iegūt atbalstu mājokļa īrei Vācijā?
CC0 licence
  • 30. Dec. 2019

Baiba Rudoviča Vācijā dzīvo un strādā astoto gadu. “Kad vīrs nolēma kļūt par pašnodarbināto un beidza strādāt algotu darbu, ģimenes ieņēmumos uz brīdi bija pārtraukums. Pieprasot Wohngeld, nejutos tā it kā prasītu vai diedelētu no valsts naudu, jo mēs jau strādājām, tikai - tobrīd nepietiekami," stāsta Baiba.

"Pēc dokumentu iesniegšanas pabalsts tika aprēķināts mēneša laikā. Turpmāk bija jāinformē par ieņēmumu izmaiņām: ja tie palielinājās par 15%, tika veikts pārrēķins, un Wohngeld bija mazāka. Ienākumi nevar būt arī pārāk zemi, jo tad nauda nepienākas. Mēs aizmirsām paziņot, ka ienākumi paaugstinājušies, un saņēmām nepatīkamu vēstuli, ka var tikt piemērots sods līdz 2000 eiro. Ja Wohngeld saņēmējiem ir bērni, pienākas vēl dažādas priekšrocības, kas katrā pašvaldībā atšķiras.  

Lasītākās ziņas valstī

Wohngeld ir mājokļa pabalsts un patlaban Vācijā to saņem ap 660 000 cilvēku. Tā ir daļēja vai pilnīga īres maksas kompensācija, uz kuru var pieteikties cilvēki, kas nespēj segt īri. Uz to var pretendēt gan vācieši, gan iebraucēji, kam ir īres līgums. Wohngeld apmērs atkarīgs no telpas lieluma, ienākumiem un tā, cik cilvēki dzīvo mājsaimniecībā. Sociālā pabalsta apjoms atšķiras katrā pavalstī un pat pilsētā, tāpat ļoti dažāds ir arī ienākumu līmeņu (Mietstufen) dalījums. Pēdējos divos gados īdz ar dzīvokļu īres cenu kāpumu summas paaugstinātas.

Lai tai pieteiktos, jāaizpilda īpašu veidlapu, ko var saņemt domē vai arī atrast šeit, kā arī uzrādīt pasi, pēdējo 3 mēnešalgu kopijas, īres nomaksas kopijas, īpašu dokumentu formu, kuru var izņemt vietējā domē jeb Rathausā Sozialamt; vajadzīga darba līguma kopija, īres līguma kopija, īpašas formas veidlapa par ienākumiem, ko aizpilda darba devējs, forma par īri (Mietbescheinigung) aizpildīta no izīrētāja ar ziņām par mājas būvniecības gadu un dzīvokļa izmēru, kā arī Nebenkosten (blakus maksājumi) uzrādīšana, ko aizpilda dzīvokļa izīrētājs-īpašnieks. Iespējamo summu var aprēķināt virtuāli šeit. Būs vajadzīga arī piederošo mantisko vērtību forma, kur tiek aprakstīts vai cilvēkam pieder auto vai īpašumi Vācijā vai Latvijā, uzkrājumi bankā. Wohngeld piešķīrēji vēlas pārliecināties par to, cik lieli ir ienākumi, cik izdevumi, jo villu neviens neapmaksās, jo citādi Wohngeld prasīs arī cilvēki, kuri pelna labi, bet mīl ar naudu šķiesties. Piemēram, ja viens cilvēks mīt 70m2 dzīvoklī, tas ir par lielu, jo pēc Vācijas standartiem pietiktu ar krietni mazāk. Ir noteikts kvadrātmetru skaits uz cilvēku, piemēram, diviem cilvēkiem pienākas ap 60m2, un, ja miteklis ir lielāks, tad Wohngeld aprēķinās tikai par 60m2.

Pieteikuma laika apstrāde ir 3 - 6 nedēļas. Kad pabalsts piešķirts, tad ik mēnesi jānosūta īres maksājumu kopijas. Wohngeld maksā 12 mēnešus. Lai pagarinātu nākamajiem, tas jādara divus mēnešus pirms termiņa beigām.Tāpat arī Jugendamt var mēģināt vēl iegūt Kinderbetreuungzuschlag vai Kindergartenzuschlag vai Kindergartenerstattung, kas pienākas tiem, kas saņem Wohngeld.

Wohngeld nevar saņemt tie, kam ir Arbeitslosengeld II un Sozialgeld (SGB II).

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.


 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti