Dalies:

Kā Eiropā notiks tūrisms vīrusa apstākļos?

Kā Eiropā notiks tūrisms vīrusa apstākļos?
CC0 licence
  • 22. May. 2020

Tūrisms pirms krīzes veidoja gandrīz 10% no Eiropas Savienības ekonomikas, un tajā bija nodarbināti 13 miljoni cilvēku. Tāpēc Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis apņēmušās darīt "visu, kas nepieciešams", lai šajā Covid-19 vissmagāk skartajā atkal nozarē sāktos rosība, ziņo Latvijas Televīzija.

Piemēram, Kipras agrāk tik rosīgajās ielās un pludmalēs tūristu nav. Taču viesnīcas gatavojas tūrisma sezonai, labi saprotot, ka šoreiz viss būs jādara citādāk nekā ierasts.

Lasītākās ziņas

“Kad mēs apkalposim klientu - no brīža, kad mēs paņemsim viņa koferi no taksometra vai autobusa, mēs to dezinficēsim, tad viņš dosies uz reģistratūru, kur būs caurspīdīgs aizsargvairogs. Un viss tiks veikts elektroniski,” pastāstīja Kipras viesnīcu asociācijas vadītājs Kristoss Anglelidess.

Grieķija savas slavenās pludmales plāno atvērt vairākos posmos. Vietējie jau tagad var uz dažām stundām doties uz pludmali, ievērojot stingras higiēnas prasības, taču tūristu viesnīcas vēl nav atvērtas. 

“Tūrisma sezona sākas 15.jūnijā. Tad varēs atvērt sezonas viesnīcas. Un no 1.jūlija pakāpeniski sāksies tiešie starptautiskie reisi uz mūsu tūristu galamērķiem,” pastāstīja Grieķis premjerministrs Kirjaks Micotakis.

Itālija arī plāno atvērt savas lidostas 3.jūnijā. Bet Spānija ir piesardzīgāka – tā atļaus tūristiem ierasties tikai jūnija beigās.

Lai tūrisma un ceļošanas sezona kaut vai Eiropas iekšienē varētu uzņemt apgriezienus, nepieciešams arī atteikties no 14 dienu karantīnas, kas daudzās valstīs noteikta visiem, kas ierodas no ārzemēm. Grieķija, Bulgārija un Serbija jau vienojušās – šo prasību savstarpējiem tūristiem atcelt no jūnija vidus.

Kopumā 11 ES dalībvalstis - Austrija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Vācija, Grieķija, Itālija, Malta, Portugāle, Slovēnija un Spānija - vienojušās par noteikumiem pārrobežu ceļošanai un izlēmušas, ka tūristi netiks pakļauti 14 dienu pašizolācijai, kad nu tūrisma sezona sāksies. Baltijas valstis vismaz pagaidām nav pievienojušās šiem noteikumiem. 

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti