Dalies:

Kā atvērt bankas kontu Vācijā, neiekrītot slēpto maksājumu lamatās?

Kā atvērt bankas kontu Vācijā, neiekrītot slēpto maksājumu lamatās?
  • 30. Nov. 2019

Agnese Stein, strādā bankā un Vācijā dzīvo 20 gadus. “Latvieši paklūp, atverot kontus, kas prasa augstas apkalpošanas maksas. Es ieteiktu atrast Kontoführungsgebührenfrei un Kostenlose Girokonto piedāvājumus, kas nepieprasa, lai uz konta  būtu 1000 eiro apgrozījums ik mēnesi. Ja tas ir mazāks, ik mēnesī novilks ap 10-15 eiro. Mīnuss, ka šīm bankām nav daudz bankomātu. Klasiskā bankā, atverot kontu, vaicās pasi vai ID, pieraksta apstiprinājumu un, iespējāms, darba līgumu. Es ieteiktu, Postbank un Commerzbank, kas ir atvērtākas ārzemniekiem. Daudzviet Vācijā neņem pretī kredītkartes, bet elektroniskās norēķinu kartes jeb EC kartes (Girokonto kartes). Ar Kostenlose Girokonto jāuzmanās, ja ir tendence "ieiet mīnusā" (izņemt vairāk naudu, nekā atrodas uz konta), jo procenti par to ir diezgan augsti.”

Bieži vien Latvijas banku konti Vācijā nav piesaistāmi automātisku rēķinu apmaksai, piemēram, gāzei vai strāvai, tāpēc vajag vācu kontu. Klasisko banku (Sparkasse, Deutsche Bank) pluss ir daudzveidība: personīga konsultācija, atverot kontu, kā arī sasniedzams info tālrunis 24h. Lai atvērtu kontu, vajadzīgs pieraksts (Anmeldung) un Steuernummer. Pirms tam iepriekš jāpiesaka tikšanās (Termin), jo atvērt kontu tajā pat dienā ne vienmēr ir iespējams. Šo banku mīnuss ir augstās apkalpošanas maksas.

Mobilās bankas Vācijā kļūst aizvien iecienītākas to zemo izmaksu dēļ. Žurnāls Focus šogad veica Žirokontu (Girokonto) vērtējumu un pirmo vietu ieņēma DKB (Deutsche KreditBank), taču Vācijā atzītāki vērtētāji ir Stiftung Warentest vai Finanztest. Girokonto plusus un mīnusus var salīdzināt šeit. Lielākā to priekšrocība ir iespēja atvērt kontu jebkurā diennakts laikā, jo tas notiek internetā - identifikācija organizēta caur web kameru. Girokonto karšu mīnuss ir skaidras naudas izņemšana, jo, piemēram, Postbank ir tikai 9000 bezmaksas bankomāti, DKB ap 60 000. Pārējos - jāmaksā komisija.  Ir bankas, kuras atvert kontu tikai vāciešiem, jo spēj pārbaudīt finansu vēsturi vai vienkārši neuzticās. Populārajam N26 klibo service-hotline un skaidras naudas iemaksa virs 100 eiro tikai par papildus samaksu. Noris bankā (internetbanka) ir liela komisija, kad esi iegājis mīnusā. Internetā klejo viltus mobilo banku saites, tāpēc jābūt uzmanīgiem. 

Lasītākās ziņas valstī

Foto: CC0

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti