Dalies:

Kā rīkoties, ja esot ārzemēs, netiek uz Latviju pagarināt auto vadītāja apliecību?

Kā rīkoties, ja esot ārzemēs, netiek uz Latviju pagarināt auto vadītāja apliecību?
CC0 licence
  • 21. May. 2020

Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām nav atļauts piedalīties ceļu satiksmē, ja vadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš. Šāds nosacījums ir spēkā gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs. Bet ko darīt cilvēkam, kurš pirms Covid-19 pandēmijas aizbraucis strādāt uz ārvalstīm un tagad nevar pagarināt apliecības derīguma termiņu tikai tāpēc, ka netiek uz Latviju, skaidro LTV raidījums "4.studija".

Tā gadījies Edžum Avotam, kurš iestrēdzis Nīderlandē, jo autovadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš.

Viņš februārī ieradās strādāt Nīderlandē, un jau tad zināja, ka maijā beigsies vadītāja apliecības derīguma termiņš, tāpēc plānoja līdz tam atvaļinājuma laikā aizbraukt uz Latviju un samainīt apliecību, taču viņa plānus izjauca Covid-19 dēļ noteiktie ceļošanas ierobežojumi. Edžus ir Nīderlandē ar visām mantām un mašīnu.

Lasītākās ziņas valstī

“Strādāju līdz jūnija sākumam un jātiek uz Latviju,” stāstīja Edžus.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā viņu informēja, ka apliecību var samainīt tikai uz vietas CSDD, Latvijā.  

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris raidījumam norādīja - ja cilvēks ilgāk par noteiktu mēnešu skaitu uzturas ārvalstīs, tad arī autovadītāja apliecību ir jāsamaina un jānokārto šīs prasības konkrētajā rezidences valstī. Taču Nīderlandē tam nepieciešama reģistrēta dzīvesvieta, bet Edžum kā sezonas strādniekam tādas nav, viņš aizvien reģistrēts Latvijā.  

Beķeris atzina, ka ar vēstniecības palīdzību var izsniegt izziņu, bet tas negarantē juridiski simtprocentīgu situācijas atrisināšanu. Vīrietim palīgos varētu nākt vēl kāds visām Eiropas Savienības dalībvalstīm saistošs dokuments, par kura ieviešanu vajadzētu nolemt tuvākajās dienās . Tas noteiks, ka Eiropas Savienībā citu valstu izdotajiem dokumentiem, kuru derīguma termiņš beidzas šīs ārkārtas situācijas laikā –  no 1.februāra līdz 31.augustam, tas tiek pagarināts par septiņiem mēnešiem, informēja CSDD.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti