Dalies:

Aizritējis "Puķu bērnu" salidojums Straumēnos

Aizritējis "Puķu bērnu" salidojums Straumēnos
  • 04. Jun. 2019

Piektais ‘’Puķu Bērnu’’ salidojums iesākās 26. maijā svētdienas vakarā, kad Daugavas Vanagu Fonda (DVF) īpašumā “Straumēnos” ieradās pirmie dalībnieki no latviešu nedēļas nogales skoliņām Anglijā. Pie ugunskura tika gatavotas vakariņas un vestas sarunas par nākamo divu dienu pasākuma programmu.

‘’Puķu Bērni’’ ir Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā (LNPL) rīkots ‘’Bērnu dienu’’ turpinājums ar mērķi veicināt Anglijā esošo latviešu skoliņu bērniem tikties, sadarboties un draudzēties latviskā garā. Šogad  atbrauca ap divi simti dalībnieki no deviņām latviešu nedēļas nogales skolām Anglijā.

Sestdienas rīta ELA un LNPL  Izglītības referents Māris Pūlis atklāja svētkus ar sveicieniem no Vēstniecības, Latviešu Izglītības Fonda Lielbritānijā, LNPL un Eiropas Latviešu Apvienības (ELA). Tālāk sekoja Aivara Sinka DVF priekšsēža uzruna un uzsvēra, cik svarīgi ir šādas iespējas bērniem tikties, lai uzturētu savu latvietību un cieņu pret Latviju.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc tam jaunieši un bērni tika iedalīti vecuma grupās un  sekoja nodarbības. Katrs dalībnieks varēja piedalīties trīs nodarbībās izvēloties dziesmas, dejas/rotaļas vai mākslu, vai sportu. Lielu pateicību nodarbības vadītajiem un palīgiem– Liene Feldmane, Avita O’Donnell, Linda Harrison, Liene Kalniņa, Zaiga  Grebeza, Jānis Saveļjevs, Inese Sirmā- Andersone, Edgars Jenerts un Andris Kalniņš.

Vecākiem arī bija iespējas nodarboties ar sportu,  kā arī rokdarbus, kurus vadīja Dace Ali.

Sestdienas vakarā bija pārsteigums, kad bērni uzstājās ar dziesmu, bet vēl lielāks tas bija,  kad uzstājās Lailas un Jāņa Kirmušku lelļu teātris, ar kura palīdzību bērni ar lielu prieku iesaistījās un ceļoja cauri Latvijas gadalaikiem. Vakars beidzās ar enerģisku diskotēku.  Paldies Bērzu Strazdiem par palīdzību.

Tā pienāca svētdiena un Sandras Rivčas rīkotais sporta un stafešu rīts. Tika nodarbināti vairāk nekā 70 jauniešu un bērnu.

Pasākuma beigas pienāca ļoti ātri. Visi kā viens piekrita, ka jārīko Puķu Bērni arī nākamā gadā. Tika izdoti pateicības raksti un konfektes dalībniekiem. Nodziedāta Valsts Himna. Un tad jau lēnām telšu pilsētiņa “Straumēnos” pazuda,  visiem dodoties uz savām mājām.

Rīkotāji saka paldies viesiem vecākiem un bērniem par viņu super atbalstu un līdzdalību. Tiekamies atkal nākamā gadā.

Autors: Māris Pūlis

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti