Dalies:

JVLMA jauktais koris uzvar Mariboras Starptautiskajā koru konkursā

JVLMA jauktais koris uzvar Mariboras Starptautiskajā koru konkursā
Foto: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Facebook konts
  • 15. Apr. 2019

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) jauktais koris diriģenta Jāņa Ozola vadībā Slovēnijā triumfēja vienā no prestižākajiem kormūzikas konkursiem pasaulē “Gallus Maribor”. Koris izcīnīja 1. vietu, konkursa “Grand Prix” un balvu par labāko obligātā skaņdarba - D. Močnika “Zarja” - interpretāciju, informē JVLMA pārstāvji.

Šis ir viens no lielā sešinieka jeb Eiropas Kordziedāšanas asociācijas “Grand Prix” konkursiem. Par iespēju uzstāties konkursā dziedātājiem bija jāiztur nopietns ierakstu konkurss, kurā dalībnieki tika vērtēti arī pēc to sasniegumiem, mākslinieciskās kvalitātes un repertuāra. JVLMA jauktais koris līdz ar trīspadsmit citiem kotiem no Īrijas, Vācijas, Spānijas, Slovēnijas, Krievijas, Lietuvas, Ungārijas, Itālijas, Norvēģijas, Ķīnas un Amerikas atlasi izturēja un saņēma uzaicinājumu no “Gallus Maribor” konkursa organizatoriem.

Konkursa programmu veidoja obligātais repertuārs, kurā ietilpa slovēņu renesanses komponista Jakoba H. Gallusa, Sergeja Rahmaņinova skaņdarbi un slovēņu tautas dziesma Damijana Močnika apdarē. Tāpat arī konkursā bija brīvā un īpašā Grand Prix programma, kurās JVLMA jauktais koris izpildīja gan klasiskās kormūzikas pērles, gan daudzveidīgu Latvijā mūsdienās radītu mūziku: Pētera Vaska, Jura Karlsona, Imanta Ramiņa, Ērika Ešenvalda, Riharda Zaļupes un Lauras Jēkabsones darbus mākslinieciskā vadītāja diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

“Šis sasniegums nāca ļoti grūtā cīņā. Pirmkārt pašiem ar sevi, otrkārt ļoti nopietnā, sīvā, augstākās raudzes koru konkurencē. Mēs esam ļoti laimīgi un priecājamies, ka viss iecerētais un rūpīgi plānotais izdevās. Dziedājām no sirds un centāmies savu dvēseles spoguli pēc iespējas spilgtāk parādīt klausītājiem. Koris pašreiz ir izcilā formā un es ceru, ka mums vēl daudzas nopietnas uzvaras, un ne tikai konkursos, ir priekšā! No sirds pateicos katram dziedātājam par ieguldīto darbu un enerģiju!” par uzvaru sacīja kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols. JVLMA jauktā kora uzvara konkursā sniedz iespēju piedalīties nākamā gada lielā sešinieka - visu Eiropas Kordziedāšanas asociācijas Grand Prix konkursu uzvarētāju - konkursā 2020. gada 8. jūlijā Debrecenā, Ungārijā.

Foto: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Facebook konts

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti