Dalies:

Juhansone apstiprināta par Eiropas augstāko ierēdni

Juhansone apstiprināta par Eiropas augstāko ierēdni
  • 14. Jan. 2020

Kādreizējā vēstniece Latvijas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā Ilze Juhansone apstiprināta Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra amatā. Iepriekš Juhansone bija komisijas ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāja.

Juhansoni apsveicis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, norādot, ka šāda atzinība apliecina Juhansones spējas un pieredzi  gan Eiropas, gan administratīvās lietās.

Ģenrālsekretārs ir augstākais ierēdņa amats Eiropas Komisijā un ļoti svarīgs. Iepriekš šo amatu ieņēma vācietis Martins Zelmaiers, kas bija pamanījos šo pozīciju padarīt vēl ietekmīgāku. Tagad viņš šo amatu atstāj, kas daļēji saistīts ar to, ka jaunā EK prezidente Urzula fon der Leiena arī ir vāciete.

Lasītākās ziņas

Juhansone šos pienākumus sāka pildīt 2018. gada vasarā, bet iepriekš bija ģenerālsekretāra vietniece. Kad aizvadītā gada nogalē darbu sāka fon der Leienas jaunā komisija, tika meklēts jauns ģenerālsekretārs.

Ilze Juhansone līdz šim bija EK ģenerālsekretāra vietniece. No Latvijas viņa ieņem visaugstāko amatu Eiropas Savienības ierēdniecībā. Iepriekš viņa bija vēstniece Latvijas pārstāvniecībā pie ES.

AutorsL LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti