Dalies:

“Jāved uz ASV un Austrāliju.” Skatītāji un profesionāļi sajūsmā par izrādi “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās”

“Jāved uz ASV un Austrāliju.” Skatītāji un profesionāļi sajūsmā par izrādi “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās”
Andris Zemels
  • 09. Aug. 2019

Jelgavā, Kuldīgā un Madonā skatītāji ar stāvovācijām juta līdzi jaunajai izrādei “Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās”, stāsta izrādes producente Laila Ilze Purmaliete.

Producente pamanījusi, ka tā notiek visās pilsētās – Alberta Legzdiņa lomas atveidotājam Mārtiņam Eglienam pēc vairākas minūtes ilgušiem aplausiem izrādes gaitā jāklusina skatītāji, lai varētu turpināt izrādi.

“Ir ļoti liels prieks un gandarījums visiem izrādes dalībniekiem un, protams, skatītājiem. Tas ir liels notikums un emocionāls baudījums, pateicoties šīs leģendārās grupas skaistajām dziesmām un muzikālo aktieru, dziedātāju talantīgajam izpildījumam,” piebilst producente.

Lasītākās ziņas valstī

Diriģents Ivars Cinkuss apmeklēja izrādi Jelgavā un atzina – nebija domājis, ka tā spēj sniegt tās pašas emocijas, ko kādreiz “Čikāgas piecīši”.

“Uzdevums ir izpildīts par visiem simts procentiem, un vēl vairāk!” – viņš ar gandarījumu secināja, piebilstot, ka sākotnēji bija ļoti skeptiski noskaņots par šo ieceri un savai dzīvesbiedrei Lorijai Cinkuss teicis, ka tur nekas nevar sanākt.

Izrādi apmeklēja arī aktrise un režisore Dita Lūriņa, kura ļoti atzinīgi novērtēja aktieru veikumu un izrādi.

“Man ļoti patika, ka izrāde nekur nav jutelīga, samākslota, viss šķiet ir izdarīts ar vieglumu un ar lielu pietāti un mīlestību pret oriģinālu – vizuāli skaisti un muzikāli augstvērtīgi.”

Viņa augstu novērtēja arī sava vīra Mārtiņa Egliena lielo meistarību, atveidojot Albertu Legzdiņu, kā arī Mārtiņu Brūveri Alberta Birkena tēlā.

“Izrāde man atsauca atmiņā bērnību un lika vēleiz izdzīvot tikšanos ar skaistajām dziesmām, kuras tiešām nemaz nav novecojušas. Ļoti brīnišķīgas emocijas.”

Izrādi apmeklēja arī Lorijas Vudas tēvs Jānis, kurš bija pārliecināts, ka izrāde noteikti ir jāved gan uz Ameriku, gan Austrāliju –

visur, kur uzstājušies īstie “Čikāgas piecīši”, jo visur tā “aizies uz urrā!”.

Savukārt dziedātāja un “Čikāgas piecīšu” dalībniece Lorija Vuda izrādei atdāvinājusi savu vēsturisko puķaino kleitu, ar kuru viņa uzsājas Mežaparkā. Nu to ar cieņu un lepnumu uz skatuves nes abas Lorijas Vudas tēl atveidotājas – Ginta Krievkalna un Inita Sondore.

“Pārņem nereāla sajūta, kad dzirdu no skatuves it kā Alberta balsi un viņa jokus, tas tiešām ir brīnums un liela aktieru meistarība. Viss ir lieliski. Mums diemžēl nebija savā laikā tādas iespējas – režisors, scenogrāfs, horeogrāfs utt., kas viss ir izmantots šajā izrādē. Man tas ir milzīgs emocionāls saviļņojums piedalīties šajā projektā un atkal kāpt uz skatuves ar “Čikāgas piecīšiem”, kā jaunībā,” piebilst Lorija.

“Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās” ir muzikāla vīzija izrādē, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti rāda to kādi bija un kādi nebija Čikāgas piecīši. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākas dziesmas.

Autors: LA.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti