Dalies:

Jauno līderu skolas dalībnieki gatavi veidot Eiropas latviešu jaunatnes kustību

Jauno līderu skolas dalībnieki gatavi veidot Eiropas latviešu jaunatnes kustību
  • 06. Dec. 2019

Divās intensīvās nedēļas nogalēs novembrī Vācijas dienvidos Freiburgā vairāk kā 30 latviešu jauniešu no 10 pasaules valstīm piedalījās seminārnometņu ciklā Jauno Līderu skola 2019, kura norisinājās Latviešu centrā Bērzaine. Spraigu diskusiju, referentu lekciju uzklausīšanas un kopīgas darbošanās rezultātā, dalībnieki, parakstot apliecinājumu, pauduši vēlmi un motivāciju veidot jauniešu kustību, lai apvienotu diasporas un Latvijā dzīvojošos jauniešus.

KOPĀ DARBOTIES UN SASNIEGT MĒRĶUS

Abās seminārnometnēs, kuras notika no 1. novembra līdz 3. novembrim un no 22. līdz 24. novembrim, jauniešiem bija iespēja uzklausīt pieredzē bagātus referentus, kuri dalījās zināšanās un piedzīvotajā par projektu īstenošanu, kā arī pašiem radīt idejas saviem projektiem un plānot tos. Līdz ar to pasākuma programma bija gan projekta organizatoru Rasas Jansones un Rozītes Katrīnas Spīčas veidota, gan arī dalībnieku radīta - darbnīcās un grupu darbos tika likti pamatakmeņi idejām un domām, kuras varētu tikt realizētas jauniešu projektu ietvaros.

Lasītākās ziņas valstī

Kopīgi darbojoties, dalībnieki atzina, ka tieši šadās vērtīgās sanākšanās kā Jauno Līderu skola, var gūt sajūtu, ka viņi kā aktīvi latviešu jaunieši Eiropā nav vieni paši un kopīgi strādājot, veidot projektus un īstenot idejas nav nemaz tik sarežģīti. To atzina un jauniešus motivēja arī viena no projekta organizatorēm Rasa Jansone, iedrošinot, ka “maza ideja var izaugt par lielu piedzīvojumu, ja ir komanda un gribasspēks.” 

Izzinot iespējas Eiropas latviešu jauniešu kustības veidošanai lekcijās, kuras vadīja tādi referenti kā Daugavas Vanagu Vācijā vadītājs Indulis Bērziņš, Providus pētījumu centra pētniece Agnese Lāce, Eiropas latviešu apvienības projektu vadītāja Gunita Bērza un citi, projekta dalībnieku vēlme apvienot, saliedēt, veicināt sadarbību latviešu jauniešu starpā un rīkot regulārus izglītojošus pasākumus, finalizējās ar jauno līderu parakstītu apliecinājumu par jauniešu organizācijas izveidošanu.

KOPĀ SPĒCINĀT LATVIEŠU KULTŪRU

Kā vienu no izveidotā apliecinājuma mērķiem jaunieši akcentēja arī latviskās kultūras un tradīciju popularizēšanu un uzturēšanu. Šis uzstādījums būs ne vien jaunās organizācijas uzdevums, bet tika spēcināts arī šajās seminārnometnēs. Katrā nedēļas nogalē vakaros tika dziedātas latviešu dziesmas un izdejotas latviešu tautas dejas. Savukārt īpaši sarkanbaltsarkans bija 22. novembra vakars, kad Latviešu centrā Bērzaine notika Latvijas 101. dzimšanas dienas svinības ar svinīgu uzrunu, grupas Baritoni koncertu un svētku vakariņām pie kamīna. Kopābūšana uzvelkot baltu kreklu, sarunājoties latviešu valodā un atceroties vēsturiskos notikumus - tas vienoja un radīja latvisko spēku šajā svētku vakarā. 

IEKUSTINĀT JAUNOS LĪDERUS TĀLĀKIEM MĒRĶIEM

Pēc aizvadītajām seminārnometnēm organizatores pauž prieku par jauniešu aktīvo noskaņojumu arī turpmākai vēlmei darboties kopā, kāds arī bijis viens no Jauno Līderu skolas mērķiem: “šogad vēlējāmies sniegt jauniešiem platformu, no kuras atsperties un tālāk radīt savas projektu idejas, kopā sanākšanas un Latvijas jauniešu tīklošanos savā starpā.”

Pirmā Jauno Līderu skola norisinājās 2018. gada rudenī Latviešu centrā Minsterē un lielās dalībnieku atsaucības dēļ, projekta organizatores Rasa Jansone un Rozīte Katrīna Spīča, apvienoja spēkus un entuziasmu, lai šādu seminārnometņu ciklu veidotu arī 2019. gadā. Kā atzīst viena no projekta organizatorēm Rozīte Katrīna Spīča, “šogad projekts bija vairāk vērsts uz to, lai sanākušie jaunieši paši mācītos un radītu projektus, tāpat kā to kopā darām Rasa un es. Interesantākais bija tas, ka jaunieši, kuriem jau bija pieredze gan vietēja, gan starptautiska mēroga projektu veidošanā, varēja dalīties savās zināšanās, tādējādi pārliecinot tos jauniešus, kuri vēl nebija iesaistījušies projektu veidošanā, ka tas nemaz nav tik sarežģīti.”

2019. gadā Jauno Līderu skola tapa sadarbībā ar Eiropas Latviešu apvienību, Daugavas Vanagiem Vācijā, kā arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes, un Kultūras ministrijas atbalstu.

Autors: Sintija Melne, Jauno līderu skolas dalībniece

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti