Dalies:

Jauno līderu skola Minsterē – iespēja Eiropas latviešu jauniešiem satikties Minsterē

Jauno līderu skola Minsterē – iespēja Eiropas latviešu jauniešiem satikties Minsterē
  • 14. Sep. 2018

Biedrība Latviešu Kopība Vācijā sadarbībā ar Latviešu Centru Minsterē un Tradicionālās kultūras biedrību MANTOJUMS ar Latvijas Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu rīko seminārnometņu ciklu JAUNO LĪDERU SKOLA MINSTERĒ. Semināri norisinās Latviešu centrā Minsterē trīs nedēļas nogales septembra sākumā: 31.08-2.09., 7.09.-9.09., 14.09.-16.09. Par latvietības nozīmi, Latvijas tēlu, viltusziņām un prasmi būt līderiem runā latviešu jaunieši no dažādām Eiropas valstīm: Latvijas, Vācijas, Šveices, Nīderlandes, Luksemburgas, Dānijas, Anglijas, Skotijas, Austrijas un Īslandes. Nometni finansē Latvijas valsts programmas „pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programma diasporas NVO darbības atbalstam” ietvaros.

Pēc Ārlietu Ministrijas datiem, ārzemēs šobrīd dzīvo aptuveni 370 000 latviešu. Liela daļa no šiem latviešiem ir tieši jaunieši – studējošie vai arī jaunieši, kas aizbraukuši no Latvijas strādāt un pelnīt naudu. Lielais ārzemju latviešu skaits ir pamats pievērst uzmanību tam, lai latviešu jaunieši neaizmirstu savu piederību Latvijai un savu dzimteni saistītu ar pozitīvām asociācijām. Galvenā aktivitāte, kas tiek lietota šī mērķa sasniegšanai, ir diasporas skoliņu rīkošana – katru nedēļu vai katru otro nedēļu latviešu bērniem ārzemēs ir iespējas satikties, mācīties latviešu valodu un draudzēties ar citiem latviešu bērniem. Tomēr, skoliņas ir paredzētas bērniem, nevis jauniešiem. Jauno līderu skolas dalībnieki ir jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kas ir par vecu, lai darbotos latviešu nedēļas nogales skoliņās, bet tomēr ir motivēti piedalīties diasporas aktivitātēs, jo nav aizmirsuši savu latvietību, un ir gatavi darīt kaut ko diasporas saiknes ar Latviju uzturēšanas labā.

Latviešu kopības Vācijā darbībā vienmēr svarīga bijusi jauniešu auditorija no visām diasporas mītnes zemēm, tāpēc seminārnometnes (piektdienas vakars, pilna sestdiena, svētdienas priekšpusdiena) paredzētas jauniešiem no Eiropas valstīm un Latvijas. Projekta kopējais mērķis - veidot iesaistītos jauniešus par līderiem, kuri gūto pieredzi var izmantot tālākajā darbā savā kopienā. Katru nedēļu tiek apskatīta cita tēma: 1. nedēļā „Es esmu Latvian” – tēma ir dzīve starp divām identitātēm, latvietība ārzemēs un Latvijā, latvietība pasaulē. 2. nedēļas tēma ir Latvijas tēls pasaulē, viltusziņas, pasaules skats uz Latviju. 3. nedēļas tēma ir "Ko mēs vēlamies?" jeb mūsu pašu iespējas, kā ietekmēt problēmas, kuras saskatām diasporā, mūsu iespējas rīkoties, prasme un drosme uzņemties atbildību un būt līderim. Tēmas izvēlētas, balstoties uz pieņēmumu, ka tikai pašai mērķauditorijai patiešām svarīgu jautājumu izskatīšana var atstāt ietekmi uz viņu personības veidošanos.

Lasītākās ziņas valstī

Projektā tiek iesaistīti referenti no dažādām nozarēm: LR1 raidījuma „21. gadsimta latvietis” vadītājs Ansis Bogustovs, Latvijas simtgades biroja diasporas projektu koordinators un Latvijas karoga ceļa projekta vadītājs Edgars Korsaks-Mills, vācu mūziķis, kurš dzīvo Latvijā Jöran Steinhauer, Latviešu Centra Minsterē kultūras administratore Dārta Sila, emocionālās inteliģences treneris Zuarguss Zarmass, ārlietu Ministrijas pārstāve Vita Timmermane-Moora un daudzi citi.

Nometnes organizatora kontaktpersona – projekta vadītāja Rasa Jansone, tel. +371 26332787, e-pasts jansone.rasa@gmail.com

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti