Dalies:

Jauno kordiriģentu konkursa uzvarētājs no Japānas iepazīsies ar Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku sagatavošanas procesu

Jauno kordiriģentu konkursa uzvarētājs no Japānas iepazīsies ar Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku sagatavošanas procesu
  • 02. May. 2018

No š.g. 29. aprīļa līdz 6. maijam Tokijā norisinās koru mūzikas festivāls Tokyo Cantat . 29. aprīlī, šī festivāla ietvaros, norisinājās 6. Japānas jauno kordiriģentu konkurss, kura starptautiskajā žūrijā piedalījās Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, vērtējot 12 labākos Japānas jaunos kordiriģentus. Pateicoties uzņēmuma Riga Wood Japanatbalstam, konkursa uzvarētājs Juki Nakahara (Yuki Nakahara) saņēma arī īpašo Latvijas balvu – braucienu uz Latviju, kuras ietvaros viņam būs iespēja klātienē redzēt Dziesmu svētku mēģinājumu procesus, piedalīties mēģinājumos un apmeklēt galvenos Dziesmu svētku pasākumus.

Tokyo Cantat ietvaros, diriģents Sigvards Kļava vadīs atvērtos koru mēģinājumus un meistarklases, kā arī piedalīsies noslēguma koncertā, kas notiks š.g. 6. maijā.

Festivāls Tokyo Cantat ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem Japānas koru mūzikā un norisinās jau 23. gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir popularizēt koru mūziku Japānā. Jāatzīmē, ka Tokyo Cantat noslēguma koncertā tiks izpildīti arī latviešu komponistu – E. Ešenvalda un P. Vaska skaņdarbi.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti