Dalies:

Jaunietis Dāvis pēc 8 gadiem Lielbritānijā atgriežas Latvijā un savu nākotni saista ar politiku

Jaunietis Dāvis pēc 8 gadiem Lielbritānijā atgriežas Latvijā un savu nākotni saista ar politiku
Foto: Ekrānuzņēmums no ltv.lv
  • 03. Apr. 2019

Tikai 13% 9.-12. klašu skolēnu negrib pamest valsti. Citi vai nu grib doties projām, vai par to ir domājuši. Šādu pētījumu veicis Gulbenes novada Lizuma vidusskolas 11. klases skolnieks Dāvis Deivids Bukovskis, kurš Lielbritānijā pavadīja astoņus gadus. Tagad viņš apņēmies izmantot savu pieredzi un novērojumus, lai uzlabotu dzīvi Latvijā, tāpēc savu nākotni redz politikā un kandidē uz Jauniešu Saeimu.

Dāvis Deivids Bukovskis Lielbritānijas kartē parāda vietu, kur dzīvojis pirms atgriešanās Latvijā. Tas notika pirms mazāk nekā diviem gadiem. Pamatskolu jaunietis absolvēja Lielbritānijā, bet šeit, Latvijā, mācības 10. klasē uzsāka Lizuma vidusskolā. Gan Dāvis, gan viņa skolotājas atzina – sākums nebija viegls.

Lasītākās ziņas valstī

"Dāvis atnāca pie mums uz 10. klasi un gan viņš pats to saprata, gan skolotāji arī saprata, ka latviešu valoda diemžēl ir varbūt ne gluži 5. klases līmenī, bet 7. klases līmenī. Sarunvaloda, protams, nebija aizmirsta, viennozīmīgi, bet gramatika gan. Šobrīd Dāvim es varu ielikt stabilu 7," saka latviešu valodas un literatūras skolotāja Anita Kostigova.

Dāvis atceras, ka uzreiz pēc atgriešanās daudzi jautājuši par to, kā ir dzīvot Lielbritānijā, vai tur tiešam ir iespēja nopelnīt vairāk. Dāvim šajā jautājumā ir pieredze. Reizi nedēļā viņš strādājis tirgū, kur dienā nopelnījis aptuveni 50 eiro. Viņš salīdzina, ka Latvijā tādu iespēju šobrīd viņam nav.

"Man liekas, ka praktiski pašreiz vienīgā iespēja Lizumā ir varbūt "Dimdiņiem" ravēt laukus, kur kāpostus audzē. Es zinu to, ka daudzi, kuri ir nepilngadīgi, strādā neoficiāli," viņš sacīja.

Darba iespējas, draugi un jau ierasta vide arī bija iemesli, kāpēc puisis atgriezties Latvijā nevēlējās un apsvēra iespēju dzīvot pie tantes, kura arī ir Lielbritānijā.

Izjūtot citu jauniešu interesi par dzīvi ārzemēs, Dāvis skolā veica pētījumu, salīdzinot Lielbritānijas un Latvijas iedzīvotāju labklājību, tāpat arī aptaujāja vienaudžus. Trešdaļa skolēnu atzinuši, ka valsti plāno pamest, bet lielākā daļa aptaujāto par to ir domājuši, tikai 13% no aptaujas dalībniekiem ir pārliecināti, ka arī turpmāk dzīvos Latvijā.

"Es ceru, ka nebūs jāpamet valsts, bet nevar jau zināt, kā dzīvē sanāks, un, ja paliks ļoti grūti, gan jau ka būs jāpamet. Ārzemēs ir vieglāk. Dažiem ļoti paveicas un dažiem ne. Daži cilvēki Latvijā iedomājušies, ka, piemēram, tādā Lielbritānijā nauda tik plūst un plūst, un tur ir tik laba dzīve, bet patiesībā tik labi nemaz nav," atzina Dāvis.

Šobrīd jaunietis ir apmierināts ar to, ka izvēlējies dzīvot Latvijā.

Vienlaikus viņš uzskata, ka valstī ir vairākas jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi, tāpēc pieteicis savu kandidatūru Jauniešu Saeimā, kur šobrīd norit vēlēšanas.

Dāvis stāstīja, ka piedzīvotais Lielbritānijā ir vērtīga pieredze, un to viņš apzinās tikai tagad, kad atgriezies. Taujāts par plāniem pēc vidusskolas absolvēšanas, Dāvis atbildēja, ka vēl nav izdarījis gala lēmumu, bet jūt, ka viņam patiktu studēt politikas zinātni. 

Autors: LSM.lv
Foto: Ekrānuzņēmums no ltv.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti