Dalies:

Jauniešiem nav vienaldzīga Latvijas politika, mēs tikai neesam apguvuši vajadzīgās zināšanas

Jauniešiem nav vienaldzīga Latvijas politika, mēs tikai neesam apguvuši vajadzīgās zināšanas
  • 11. Oct. 2018

Sabiedrības uzskati par jauniešu interesi par politiku bieži nav pārāk pozitīvi. Tiek pieņemts, ka mums ir vienalga, kas notiek Saeimas slēgtajās zālēs. Bet tā tas nav. Diasporas jauniešiem, Latvijā nedzīvojot, ir grūti visu saprast, bet tas nenozīmē, ka mēs gribam palikt malā.

Saprast Latvijas politisko sistēmu nav viegli. Jaunas partijas uzrodas gandrīz vai katru dienu un pagātne to ietekmē vairāk nekā Zviedrijā, kur mēs dzīvojam. Stokholmas latviešu jauniešu klubs šo zināšanas un saprašanas problēmu gribēja risināt, piedaloties ELA un Ārlietu ministrijas projektā par diasporas jauniešu latvietības stiprināšanu. Mēs gribējām pirms 13. Saeimas vēlēšanām teorētiski un praktiski dziļāk apgūt Latvijas politisko sistēmu, un to mēs arī izdarījām.

Ceturtdien, 20. septembrī 14 jaunieši devās ceļā no Stokholmas uz Rīgu. Šis brauciens bija turpinājums tam darbam, ko uzsākām šā gada martā izglītojošā seminārā ar Saeimas deputātu Veiko Spolīti. Seminārā mēs uzzinājām vairāk par vēsturi un tās lomu Latvijas politikas veidošanā, kāda ir šī brīža situācija un kādi jautājumi būs aktuāli nākotnē. Rīgā mūsu galvenais mērķis bija Saeimas apmeklēšana. Ar Latvijas politisko centru mūs iepazīstināja gids. Mēs satikām arī pārstāvjus no Jauniešu Saeimas un pārrunājām jauniešu iesaisti politikā. Turpmāko laiku Rīgā mēs pavadījām Izglītības ministrijā, kur mūs informēja par augstākās izglītibas iespējām Latvijā un valodas eksāmenu nolikšanu. Mums bija interesanti arī satikties ar pārstāvjiem no Ziemeļvalstu ģimnāzijas Rīgā.

Latvijas nāktone ir mūsu rokās un mums kā latviešiem, it īpaši ārzemju latviešiem, ir jāuzņemas atbildība par to. Paldies ELA un ĀM par šo iespēju gūt informāciju un labāk saprast Latvijas politiskos procesus. Tas daudziem no mums palīdzēja apzināti piedalīties Saeimas vēlēšanās, pirmo reizi balsojot. Paldies arī visiem jauniešiem, kuri grib iesaistīties un to arī dara. Mēs esam Latvijas nāktone, un paldies visiem, kas uztver mūs nopietni.

Vanda Viktorsone, Stokholmas latviešu jauniešu kluba pārstāve
Foto: Ernests Dinka, Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti