Dalies:

Pieliks punktu takšu haosam pie Rīgas lidostas

Pieliks punktu takšu haosam pie Rīgas lidostas
  • 05. Mar. 2019

Gandrīz 70 eiro par braucienu no Rīgas lidostas līdz viesnīcai Rīgas centrā, garas rindas, necaurspīdīga atlaižu sistēma, bērnu krēsliņu trūkums, spēja sarunāties tikai krievu valodā - tās ir visbiežākās sūdzības par taksometru pakalpojumiem pie Rīgas lidostas. Turklāt ar šādu realitāti cilvēki saskaras jau gadiem. Šodien valdība skatīja grozījumus Autopārvadājumu likumā, kas paredz stin grākus noteikumus taksometru nozarē, kas novērstu uzskrūvētās cenas, neskaidro pārvadātāju statusu un neatbilstīgu kvalitāti. Tomēr šodien ministri vēl nevienojās par likuma grozījumiem un atlika lemšanu uz nākamo nedēļu.

"Es domāju, visi pie šā galda sēdošie piekrīt, ka tā kūts vienreiz jāizmēž, " ministriem valdības sēdē teica premjers Krišjānis Kariņš un piedāvāja dot nedēļu laika, lai Tieslietu ministrija atrisina domstarpības ar Satiksmes ministriju par likuma grozījumu redakciju. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns iebilda, ka likumā nav paredzēts licences anulēšanas mehānisms, dodot iespēju licences anulēt patvaļīgi. Bet ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka politiskais atbalsts grozījumiem ir, un svarīgi ir lieki nekavēties, jo par licenču anulēšanas kritērijiem var diskutēt arī vēlāk, skatot likumprojektu Saeimā.

Satiksmes ministrijas rosinātajos grozījumos paredzēts, ka arī mobilajā lietotnē izsaukts taksometrs būs komersants, kuram jāievēro noteiktas prasības, bet pie lidostas, autoostas, dzelzceļa stacijas vai citiem svarīgiem transporta objektiem būs spēkā paaugstinātas prasības pārvadātājiem. Lai izvairītos no nesamērīgas cenas,  maksāt par braucienu pie šādiem objektiem varēs ar kuponu, bet ja taksometra vadītājs nebūs ieslēdzis skaitītāju un par braucienu atteiksies izsniegt čeku, likums ļaus nemaksāt vispār.

Lasītākās ziņas valstī

Satiksmes ministrijas piedāvātie grozījumi konkrēti definē, ka mobilās lietotnes, ar kuru palīdzību iespējams izsaukt taksometru ar balto numuru, ir nevis parastas interneta platformas, bet komersanti, kas sniedz taksometra pakalpojumus. Tas nozīmēs, ka uz mobilajām aplikācijām attieksies reģistrēšanas nosacījumi un platformai būs jāpakļaujas noteiktām prasībām un kontrolēm.

Tāpat regulējums taksometra pakalpojumu sniedzējiem paredzēs paaugstinātas prasības pie starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūras objektiem - lidostas, autoostas, dzelzceļa stacijas un ostas. Taksometru  kompānijām būs iespēja noteikt konkrētu pārvadājuma cenu no šiem infrastruktūras objektiem. Pasažieris norēķinu varēs veikt arī ar īpašu kuponu, ko būs iespēja iegādāties vai nu tam paredzētā interneta vietnē vai tirdzniecības vietās konkrētajos objektos.

Regulējums ierobežos arī pārvadātāju iespējas krāpties, fiktīvi piemērojot klientiem atlaides. “Kontrolējošās institūcijas kā regulāru praksi taksometru jomā ir fiksējušas atlaižu piešķiršanu 99% apmērā, kaut gan realitātē klientam atlaide nav piemērota vispār. Pārvadātājs pēc brauciena veic manipulācijas ar skaitītāju, klienta veikto apmaksu oficiāli nereģistrējot. Jaunajos noteikumos tiks iestrādāts atlaides slieksnis 50% apmērā un to varēs piemērot tikai pirms brauciena uzsākšanas," informē Satiksmes ministrijā.

Likumā būs iekļauta vēl viena norma klienta aizsardzībai, proti, pasažierim būs tiesības nemaksāt par braucienu, ja taksometra vadītājs nebūs ieslēdzis skaitītāju un par braucienu atteiksies izsniegt čeku. Tāpat pasažierim būs tiesības nemaksāt par braucienu, ja pārvadātājs nebūs ieslēdzis tīmekļvietni vai mobilo lietotni tiešsaistes režīmā, veicot komercpārvadājumu ar vieglo automobili.

Izmaiņas Autopārvadājumu likumā paredzēts apstiprināt līdz šā gada 1.maijam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti