Dalies:

Jaungada svinības "Straumēnos" pulcē daudz Lielbritānijas latviešu

Jaungada svinības "Straumēnos" pulcē daudz Lielbritānijas latviešu
  • 02. Jan. 2019

Iespējams, lielākā Jaunā gada sagaidīšanas balle Apvienotajā Karalistē, kur pulcējās visvairāk latviešu, šogad bija "Straumēnos". Tur bieži notiek dažādi latviešu pasākumi, taču reti kurā telpas ir pārpildītas līdz pēdējam.

 

Lasītākās ziņas valstī

Uz gadu mijas svinībām apmeklētāji tika aicināti ierasties svētku tērpos, ņemot līdzi groziņus.

"Domājām, kur lai svin latviešu Jauno gadu. Un kur vēl labāk, ja ne kopā ar citiem latviešiem," teica pasākuma apmeklētāja Aija Purvinska.

Pētermaņu ģimene atzina: "Tiešām patīkami atbraukt, iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Katros Jāņos esam bijuši, satikuši jaunus cilvēkus, palikuši draugi. Tieši tāpēc domājām šogad uz Jauno gadu arī atbraukt."

Tikmēr Vilcānu ģimene atzīmēja: "Lielākā daļa draugu brauc, un, kā ir Jaunā gada ballīte, tā nolēmām ar visiem draugiem atbraukt uz "Straumēniem"."

Savulaik "Daugavas Vanagi" "Straumēnos" rīkojuši Jaungada balles, tādēļ organizācijas jaunie biedri nolēmuši tradīciju atjaunot.

"Gribējās sapucēties, gribējās uzvlikt kaut ko skaistu, kleitas, frizūras, vīriešiem uzvalkus. Un tad uzzinājām, ka vairāk nekā pirms 25 gadiem "Daugavas Vanagi" ir rīkojuši balles tieši šeit, "Straumēnos". Tā bijusi tradīcija, un mums radās doma, ka mēs to ļoti vēlētos turpināt arī nākamos gadus," klāstīja pasākuma organizatore Zane Jansone.

"Reklāmu palaidām tikai pēc 18.novembra, principā pusotras nedēļas laikā bija izpārdots pasākums. Protams, pēc tam mēs mēģinājām atrast opcijas, lai vairāk cilvēku varētu būt.

Vēl šodien saņēmām zvanus no cilvēkiem, kas vēlas ierasties," atzina "Daugavas Vanagu fonda" valdes loceklis Miks Vizbulis.

Jauno gadu varēja gaidīt, sēžot kopā ar draugiem pie galdiem vai dejojot pie pazīstamām dziesmām. Varēja arī liet laimi turpat ārā pie ieejas durvīm vai doties fotografēties kopā ar draugiem. Padomāts arī par to, lai bērniem nebūtu garlaicīgi.

Desmitos vakarā pēc Lielbritānijas laika kopā ar Latviju tautieši klausījās Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu un svinēja Jaunā gada iestāšanos Latvijā. Vēlāk divpadsmitos Anglijas gadu mija sagaidīta ārā, vērojot uguņošanu.

Avots: LSM.lv

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti