Dalies:

Jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem gatavojas 19 diasporas kolektīvi

Jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem gatavojas 19 diasporas kolektīvi
LETA/Ieva Lūka
  • 14. Feb. 2020

Lai izcīnītu godu šovasar piedalīties divpadsmitajos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, ir jāiztur atlase. Arī ārvalstu bērnu un jauniešu kolektīvu dalībnieki piedalās skatēs, portālam latviesi.com stāsta svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Kopumā svētkiem gatavojas ārzemēs gatavojas 19 kolektīvi, ap 500 dalībnieku, no 12 valstīm - Īrijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Austrālijas, Beļģijas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Spānijas un Austrijas.

Deju kolektīvi, folkloras kopas un ansambļi skatēs piedalās, iesūtot savu varējumu video formātā. Tikmēr pie trim dalību pieteikušajiem koriem žūrija dosies skanējumu vērtēt klātienē.

Lasītākās ziņas

Diasporas kolektīvu piedalīšanās plānota dažādos svētku pasākumos, tostarp deju uzvedumā Daugavas stadionā, Vērmanes dārza un ielu koncertu programmās. Īpašs pasākums gaidāms Vērmanes dārzā 12.jūlijā, kad koncertā pirmoreiz izskanēs Diasporas bērnu himna. 

Svētku rīkotāji arī informē, ka šovasar no 6. līdz 12.jūlijam notiekošie jaunatnes Dziesmu un deju svētki īpašu uzsvaru liks uz draudzīgumu dabai. Svētku rīkotāji vērsīs dalībnieku un apmeklētāju uzmanību uz aktuālajiem klimata jautājumiem, aicinot izvērtēt savus ikdienas paradumus tādās jomās kā transports, ilgtspējīgas preces un pakalpojumi, pārtikas patēriņš, ūdens, mājoklis un paradumi tajā, kā arī iesaistīs ikvienu interesentu izglītojošās aktivitātēs.

“Lielu uzmanību pievērsīsim infrastruktūrai, lai uz lielākajām norises vietām būtu ērti doties ar velosipēdu vai skrejriteni, kā arī sabiedrisko transportu. Savos pasākumos neizmantosim balonus un nerīkosim salūtus. Dalībniekiem dāvināsim somiņas no otrreiz pārstrādāta materiāla un vairākkārt uzpildāmās ūdens pudeles, norišu vietās rūpēsimies par drošām dzeramā ūdens uzpildīšanas iespējām. Īpašu uzmanību pievērsīsim arī materiāliem, no kuriem tiks ražota svētku atribūtika. Arī Svētku suvenīru klāstā būs iespēja iegādāties lietas, kas darinātas no videi draudzīgiem materiāliem,” stāsta svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Svētku padomdevējs klimata jautājumos būs Pasaules Dabas fonds, sadarbībā ar kuru tiks realizēts Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītais projekts "Klimatam pozitīvi XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti