Dalies:

Jaunajām latviešu komponistēm – panākumi starptautiskos konkursos

Jaunajām latviešu komponistēm – panākumi starptautiskos konkursos
Madara Pētersone
  • 17. Aug. 2019

Divas jaunās latviešu komponistes uzvarējušas starptautiskos kompozīciju konkursos. Madara Pētersone ieguva pirmo vietu Karla Orfa kompozīciju konkursā Minhenē, savukārt liepājnieces Lauras Gustovskas kompozīcija tika atzīta par labāko viendabīgo koru grupā starptautiskajā kora mūzikas konkursā “Orfeó Català” Barselonā, informē Latvijas Komponistu savienības pārstāve Baiba Ozoliņa.

Karla Orfa starptautiskais kompozīciju konkurss Minhenē, Vācijā, norisinājās jau ceturto gadu. Konkursā tiek iesniegti tikai oriģināldarbi, kuri komponēti speciāli šim konkursam. Katru gadu tajā tiek piedāvāta atšķirīga tēma un instrumentācija. Šogad darbi tapa ērģelēm solo un tajos bija jāietver divi muzikālie motīvi: pirmās divas taktis no Volfganga Amadeja Mocarta “Fantāzijas do minorā” un deviņu skaņu akords no Karla Orfa “De temporum fine comoedia”.

Konkursam tika iesūtīta 91 kompozīcija no 26 valstīm, no kurām 10 tika izvirzītas finālam un atskaņotas fināla koncertā Minhenē. Konkursā pirmo vietu ieguva Madara Pētersone ar skaņdarbu "Time Stays, We Go".

Lasītākās ziņas valstī

Savukārt starptautiskā kora mūzikas konkursa “Orfeó Català” vērtēšana notika pēc iepriekš neatskaņotu un nepublicētu skaņdarbu partitūrām vairākās kategorijās – jauktiem koriem, viendabīgiem (sieviešu vai vīriešu) un bērnu koriem. No katras kategorijas vienu izvēlēto darbu – uzvarētāju – apbalvo ar naudas prēmiju, nošu nopublicēšanu un pirmatskaņojumu nākamā gada 23. februārī Barselonā, “Palau de la Música Catalana”.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti