Dalies:

Jaunajam koronavīrusam dots nosaukums "Covid 19"

Jaunajam koronavīrusam dots nosaukums "Covid 19"
CC0 licence
  • 12. Feb. 2020

Pasaules Veselības organizācija (PVO) otrdien paziņojusi, ka 31. decembrī Ķīnā pirmo reizi konstatētā jaunā koronavīrusa oficiālais nosaukums būs “Covid-19”, ziņo aģentūra LETA.

“Mums tagad ir vārds jaunajai slimībai, un tas ir “Covid-19″,” žurnālistiem Ženēvā pavēstīja PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss, piebilstot, ka “co” apzīmē “korona”, “vi” – “vīruss”, bet “d” – “slimība” (no angļu “disease”).

Saskaņā ar PVO, Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas un Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas vadlīnijām jaunā vīrusa nosaukums nedrīkst saturēt nekādas atsauces uz konkrētu ģeogrāfisku vietu, dzīvnieku vai tautu.

Lasītākās ziņas

Gebreiesuss arī norādīja, ka pastāv “reālistiskas izredzes” apturēt bīstamo vīrusu, kura upuru skaits jau pārsniedzis 1000.

“Ja mēs veiksim ieguldījumus tagad (..), mums ir reālistiskas izredzes apturēt šo infekcijas uzliesmojumu,” uzsvēra PVO vadītājs.

Kopš 31. decembra, kad Ķīnā pirmo reizi tika identificēts jaunais koronavīruss, Ķīnā ar to inficējušies jau vairāk nekā 42 600 cilvēku un miruši vairāk nekā 1000. Vīrusa inficēšanās gadījumi konstatēti aptuveni 25 valstīs, bet tas vissmagāk tas skāris Ķīnu.

Tiek uzskatīts, ka vīruss cēlies no sikspārņiem un tālāk izplatījies uz cilvēkiem caur citiem dzīvniekiem, piemēram, čūskām un pangolīniem. Pašreiz pret jauno koronavīrusu nav vakcīnas vai specifiskas ārstēšanas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti