Dalies:

Jaunais vēstnieks Šrilankā - Artis Bērtulis

Jaunais vēstnieks Šrilankā - Artis Bērtulis
Foto: Edijs Pālens, LETA
  • 08. May. 2019

Latvijas vēstnieks Artis Bērtulis iesniedza akreditācijas vēstuli Šrilankas prezidentam Maitripalam Sirisenam, kļūstot par Latvijas vēstnieku Šrilankā, portālu "Latviesi.com" informēja Ārlietu ministrija.

Akreditācijas vizītes laikā A. Bērtulis tikās ar Šrilankas valsts augstām amatpersonām un pārrunāja valstu divpusējo sadarbību dažādās jomās un tās stiprināšanas iespējas. Šrilankas pārstāvji apsveica Latviju tās dibināšanas simtgadē.

Amatpersonas uzsvēra nepieciešamību izvērst politisko dialogu, organizējot augsta līmeņa vizīšu apmaiņu un politiskās konsultācijas, sekmēt ekonomisko sadarbību, tirdzniecību un investīciju piesaisti, kā arī veicināt sadarbību kultūrā un izglītībā. Tika rosināts attīstīt Latvijas un Šrilankas sadarbību jūras transporta un loģistikas jomā, ņemot vērā, ka abas valstis ir jūras valstis.

Lasītākās ziņas valstī

Saistībā ar nesenajiem teroristu uzbrukumiem A. Bērtulis izteica visdziļāko līdzjūtību Šrilankas tautai.

Latvijas intereses Šrilankā pārstāv Latvijas vēstniecība Indijā.

Šrilankā Latvijai nerezidējošais vēstnieks ir akreditēts pirmo reizi. Pirms tam A. Bērtulis ir bijis Latvijas vēstnieks Zviedrijā, Portugālē un Itālijā; pastāvīgais pārstāvis Pasaules pārtikas organizācijā (FAO), nerezidējošais vēstnieks Brazīlijā, Albānijā, Maltā un Sanmarīno. Tāpat viņš bijis Ministru prezidenta padomnieks, kā arī pildījis Valsts protokola un ES direkcijas vadītāja pienākumus Ārlietu ministrijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti