Dalies:

Jaunais vēstnieks Moldovā - Uldis Mikuts

Jaunais vēstnieks Moldovā - Uldis Mikuts
Foto: Ārlietu ministrija
  • 18. Apr. 2019

Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Uldis Mikuts svinīgā ceremonijā iesniedza akreditācijas vēstuli Moldovas Republikas prezidentam Igoram Dodonam, informē Ārlietu ministrija.

U. Mikuts pauda apņemšanos turpināt sekmēt savstarpējo attīstības sadarbību, kur Latvija vairāk nekā 10 gadus ir aktīvs Moldovas partneris, kā arī attīstīt ekonomiskās saites, īpaši vides risinājumu, informācijas tehnoloģiju un enerģētikas jomās, un stiprināt parlamentāro sadarbību.

Savukārt I. Dodons uzsvēra Latvijas kā nozīmīga Moldovas partnera lomu, tostarp abu valstu plašo līgumtiesisko bāzi un pēdējo gadu aktīvo politisko dialogu. Prezidents sarunā īpaši atzīmēja savstarpējo tirdzniecības pieaugumu. Tas norāda uz potenciālu ciešākai ekonomiskajai sadarbībai, kas ir labs pamats divpusējo attiecību padziļināšanai nākotnē.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat abas puses pārrunāja arī Moldovas iekšpolitiskās norises pēc 24. februāra parlamenta vēlēšanām un nepieciešamību turpināt ilgtspējīgu reformu īstenošanu iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanai un valsts attīstības sekmēšanai.

U. Mikuts ir karjeras diplomāts un līdz šim bija pastāvīgā pārstāvja vietnieks Latvijas pārstāvniecībā ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē. Darbu Ārlietu ministrijā viņš uzsāka 1999. gadā Konsulārā departamenta Funkcionālajā nodaļā, vēlāk Šengenas nodaļā. U. Mikuts pildījis amata pienākumus Latvijas vēstniecībās Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Beļģijas Karalistē, kā arī Ārlietu ministrijas Drošības politikas departamentā.

Foto: Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti