Dalies:

Jaunais Latvijas vēstnieks Horvātijā - Vilmārs Heniņš

Jaunais Latvijas vēstnieks Horvātijā - Vilmārs Heniņš
  • 08. Jun. 2017

7. jūnijā Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Vilmārs Heniņš iesniedza akreditācijas vēstuli Horvātijas Republikas prezidentei Kolindai Grabarai-Kitarovičai (Kolinda Grabar-Kitarović).

Latvijas vēstnieks un Horvātijas prezidente apsprieda abu valstu divpusējo sadarbību un pauda gandarījumu par attiecību draudzīgo raksturu un politiskā dialoga aktivizēšanos, kā arī atzīmēja nepieciešamību meklēt tālākas ekonomiskās sadarbības iespējas.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Horvātijas prezidentes ierosinātās Trīs Jūru iniciatīvas virzība un tai veltītais samits Vroclavā. Puses pauda viedokli, ka šis formāts ir iespēja veicināt ciešāku starpreģionālo sadarbību enerģētikas, transporta un digitālās komunikācijas jomās, un tam būtu jāveicina konkrētu projektu īstenošana.

Lasītākās ziņas valstī

Apspriežot reģionālās drošības situāciju, V.Heniņš akcentēja, ka Latvija augstu novērtē Horvātijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Sarunas noslēgumā puses īsumā pārrunāja Eiropas Savienības aktuālos dienas kārtības jautājumus, atzīmējot, ka daudzos no tiem abām valstīm ir tuvas vai līdzīgas nostājas.

Vilmārs Heniņš ir Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ungārijā, Slovēnijā, Melnkalnē un Horvātijā ar rezidences vietu Budapeštā.

Foto: Ārlietu Ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti