Dalies:

Jaunā iniciatīvā kaldina nākamos līderus

Jaunā iniciatīvā kaldina nākamos līderus
Nākotnes līderu akadēmija
  • 07. Feb. 2020

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību pilsoniskos procesos un pamodinātu viņos līderu gēnu, dibināta Nākotnes līderu akadēmija. Tās pirmais pasākums – trīs dienu konference “Zināšanu un inovācijas sabiedrība” - šodien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcina 60 jauniešus no visas Latvijas.

Brocēnu vidusskolas skolēni izteikuši viedokli, ka “citi uzskata - līderis ir tas pats, kas boss. Bet būt līderim ir grūtāk. Boss ir tas, kurš izrīko cilvēku. Līderis ir tas, kurš palīdzēs saviem komandas biedriem, dos ieteikumus, kā arī motivēs pārējos komandas biedrus sasniegt mērķus.”

Lai stiprinātu un vairotu līdzdalības un līderības garu, jauniešus konferencē uzrunās gan ārvalstu eksperti jauniešu līderības jautājumos, gan jauniešu līderi no Lielbritānijas un Zviedrijas. Ar jauniešiem diskutēs “Draugiem Group” runasvīrs Jāni Palkavnieks un izglītības pētniece Ilze Saleniece.

Lasītākās ziņas

“Domājot par izglītību, grūtākā lieta ir palielināt jauniešu personisko līderību un samazināt pedagogu vēlmi uzņemties par visu atbildību un visu kontrolēt. Tas prasa mainīt domāšanu, pieņemt, ka pedagoga galvenais uzdevums ir sniegt atbalstu skolēniem, lai tie iemācītos vadīt paši sevi un savu dzīvi,” jaunu līderu audzināšanas izaicinājumus ieskicē Marsels Konings, Jauniešu līderības prasmju attīstības programmu eksperts.

Konferences gaitā jaunieši paši organizēs diskusijas par Eiropas informācijas telpas drošību un iespējām, kā arī apgūs iemaņas starptautiska jaunatnes projekta sagatavošanā.

Nākotnes līderu akadēmija 2020.gadā turpināsies ar pašu jauniešu organizētām domnīcām vairākās Latvijas skolās, aptverot ES aktuālas tēmas kā mākslīgais intelekts, starptautiskā drošība, klimata mainība un citas.

Akadēmijas idejas autori un īstenotāji ir Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde (NA), Mūžizglītības un kultūras centrs “Vitae” un biedrība “Zināšanu un inovācijas sabiedrība”.

“Man ir ne tikai svarīgi jauniešus izglītot par Eiropas Savienības politiku, bet arī dot viņiem reālas iespējas pašiem īstenot savas iniciatīvas, tādejādi jau šobrīd uzņemoties atbildību par savas nākotnes veidošanu”, skaidro EP deputāte Dace Melbārde.

“Tā ir iecere, kura paver iespēju jauniešiem attīstīt līderības prasmes, kuras ir nozīmīgas viņu spējai vadīt sevi un savas emocijas, kā arī pilnveido zināšanas par globālajiem dienaskārtības jautājumiem Eiropas Savienībā un pasaulē”, papildina “Vitae” valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti