Dalies:

Rīt Londonā konference “Diasporas pētnieciskais potenciāls: ar skatu uz Latviju”

Rīt Londonā konference “Diasporas pētnieciskais potenciāls: ar skatu uz Latviju”
  • 26. Apr. 2019

Sestdien, 27. aprīlī, Londonā notiks līdz šim lielākais Latvijas izcelsmes studentu un pētnieku saiets Lielbritānijā, kurā pulcēsies 70 dalībnieki no vairāk nekā 20 dažādām Lielbritānijas universitātēm un zinātniskajiem institūtiem. Konferenci “Diasporas pētnieciskais potenciāls: ar skatu uz Latviju” rīko Latvijas studentu un pētnieku asociācija Lielbritānijā ar Ārlietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Konferencē tiks sniegtas dažādu profesionāļu lekcijas, dalībnieki dalīsies pieredzes stāstos, tāpat arī notiks dažādas diskusijas. Vidzemes augstskolas rektors un vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš stāstīs par starptautisko akadēmisko dimensiju un tās nozīmi saistībā ar Latviju pagātnē, tagadnē un nākotnē. Pēc tam Lafboro universitātes lektore un migrācijas pētniece Aija Lulle runās par diasporiskas valsts politiskajām, sabiedriskajām, organizāciju un individuālajām perspektīvām. Savukārt Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadošā pētniece Inta Mieriņa informēs par esošo un vēlamo sadarbības struktūru, balstoties uz pētījuma “Latvijas zinātnieku diaspora: sadarbības tīkli un iespējas” rezultātiem.

Pēc tam klātesošie -  Londonas ekonomikas augstskolas pasniedzēja Una Bergmane, vecākais pētnieks Eiropas bioinformātikas institūtā Alvis Brāzma, doktorantūras studente ādas bioloģijā Queen Mary Londonas universitātē Evija Dzene, asociētais profesors ekonomikā Bristoles biznesa skolā un  Rietumanglijas universitātē Dr. Artjoms Ivlevs un klīnisko pētījumu optometriste Astonas Universitātē Madara Zvirgzdiņa - dalīsies pieredzes stāstos par akadēmiskās karjeras veidošanu ārpus Latvijas un pētniecisko mobilitāti.

Paneļdiskusijā par sadarbību ar Latvijas akadēmiskajām institūcijām diskutēs Latvijas augstskolu pārstāvji. Otrajā paneļdiskusijā dalībnieki runās par sadarbību ar valsts institūcijām, NVO un domnīcām politikas dokumentu, analīzes izstrādē. Savukārt trešajā paņeldiskusijā studentu biedrību pāstāvji apspriedīs Latvijas un Baltijas studentu biedrību lomu studentu un pētnieku kopienas stiprināšanā.  Konferences noslēdzošā diskusija centīsies noskaidrot, kā sekmēt Latvijas un diasporas zinātnieku un studentu tikšanos, lai veidotu sadarbību?

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti