Dalies:

Jau pēc divām denām norisināsies Pasaules Talka

Jau pēc divām denām norisināsies Pasaules Talka
  • 13. Sep. 2018

15. septembris ieies visas cilvēces vēsturē, kā pirmā planētas sakopšanas diena kad miljoniem brīvprātīgo talkos, lai sakoptu apkārtējo vidi - uz zemes, uz ūdens, zem ūdens. Ikviens ir aicināts piedalīties un palīdzēt sakopt un padarīt skaistāku un zaļāku mūsu apkārtni. Iestādot kociņu – vai nu stādu, vai koka sēkliņu, mēs simboliski metam tiltu uz Latvijas nākamajiem 100.

Vita Jaunzeme: “Nākotne vienmēr sākas tagad. Mūsu paaudze ir par visiem 100 % atbildīga, par to kāda būs planēta nākamajos 100. Kāda būs Latvija nākamajos 100. Ikviens kociņš, kuru mēs iestādīsim ar vēlējumiem un labām domām, nesīs un izplatīs tālāk šo pozitīvo un radošo enerģiju. Katrs koks augs kopā ar tā stādītāju un atgādinās, ka mēs paši esam tie, kuri veido tagadni un nākotni un tas ir, mūsu dzīvi. Ar domām par Latvijas 200, aicinu rūpēties par to, lai mēs vienmēr dzīvotu zaļā Latvijā! Un atcerēties – viss ir iespējams.”

Arī latvieši citviet pasaulē pievienojas šai akcijai ‘Stādām Latvijas nākotni – katram savu Laimes Koku”. Minsterē ( Vācija), Atēnās ( Grieķija) Straumēnos (Lielbritānija), Luksemburgā, Ilinoisā, Spānijā un citur, notiks koku stādīšana un laba vēlējumi Latvijai.

Lasītākās ziņas

Aiva Rozenberga, “Latvijas Institūta” direktore: “Kas ir Latvijas veiksmes stāsts? Tie esam mēs paši. Kā dzīvosim, kā domāsim, kā radīsim – tāda būs Latvija. Aicinu ikvienu apzināties savu nozīmīgumu un stiprumu tajā, ko sauc pa Dzīvi. Ieelposim Dzīvi, Ieelposim Latviju un, lai gaiss, ko elpojam vienmēr ir tīrs.”

Tomass Kotovičs , “Latvijas Valsts meži” pārstāvis: “Latvija jau šobrīd ir zaļa. Tās zaļums ir neapšaubāms, tomēr darīt vēl ir ko. Mēs varam ar savu piemēru iedvesmot citus, un tas ir Latvijas iespējamais veiksmes kods. Stādot kokus mēs it kā stādām nākotni, jo koki dzīvo ilgāk par mums. Vēlu Latvijai vienmēr zaļot!”

Interaktīvā koku (talkošanas) karte www.talkas.lv, sadaļā kartes.

Mediju talka notiks “Vecjaužos” (pie Zaubes) . Talkas sākums 11.00 Beigas plkst. 15.00. Būs pusdienas :)

Vairāk informācija:  Vita Jaunzeme Tel: 29909222,  vita.jaunzeme@pedas.lv

Par latviešu talkām ārvalstīs: Elīna Pinto  Tel: 00 352 691981524, e.dzalbe@gmail.com

Par talkām citur pasaulē: Aiva Rozenberga: aiva.rozenberga@li.lv, tel: 29462451

Paldies, sakām šīs akcijas atbalstītājiem un partneriem:

Latvijas Valsts mežiem,  Latvijas Institūtam, Latvijas Pašvaldību savienībai, Latvijas Radio 2, Valodu Kokam, StarFM, Eiropas Latviešu apvienībai un Elīnai Pinto personīgi, Ogres kultūras centram.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti