Dalies:

Divas latviešu pasaules mēroga zvaigznes un skatuves Japānā

Divas latviešu pasaules mēroga zvaigznes un skatuves Japānā
Foto: Latvijas vēstniecība Tokijā
  • 20. Jan. 2020
  • 08.55

Japānas galvaspilsētā Tokijā vērienīgi izskanēja Leipcigas "Gewandhaus" orķestra, tā mākslinieciskā vadītāja – pasaulslavenā latviešu diriģenta, vairākkārtējā "Grammy" balvas ieguvēja Andra Nelsona un izcilās latviešu vijolnieces Baibas Skrides koncerts. Mākslinieki atskaņoja Šostakoviča Pirmo vijoļkoncertu un Čaikovska Piekto simfoniju, izpelnoties nerimstošas klausītāju ovācijas.

Koncerta viesu vidū bija Japānas ārlietu ministrs Taro Kono, Japānas-Latvijas parlamentārās sadarbības grupas priekšsēdētājs Hirofumi Nakasone, Starptautiskās sadarbības aģentūras prezidents Šiņiči Kitaoka, Ārējās tirdzniecības organizācijas  vadītājs Nobuhiko Sasaki, Japānas Tūrisma aģentūru asociācijas prezidents Tadaši Šimura, kā arī Japānas izglītības un kultūras jomas pārstāvji, uzņēmēji un mediji.

Pēc koncerta Latvijas vēstniece Dace Treija-Masī un Vācijas vēstnieks Hanss Karls fon Verterns rīkoja kopīgu pasākumu koncerta viesiem un mūziķiem pateicībā par augstās klases muzikālo sniegumu. Vēstniece Treija-Masī uzsvēra, ka Latvija var lepoties ar pasaules mēroga zvaigznēm mūzikā un šis koncerts tam ir lielisks piemērs. “Mūzikai ir īpaša vieta latviešu sirdīs. Tā ir palīdzējusi mums pārvarēt grūtākos laikus valsts vēsturē un devusi spēku ceļā uz neatkarības atjaunošanu. Mūzika ir daļa mūsu identitātes,” sacīja vēstniece.

Lasītākās ziņas valstī

28. maija koncerts Tokijā ir viens no Latvijas Simtgades publiskās diplomātijas atbalstītiem pasākumiem. Pēc uzstāšanās Tokijā Leipcigas Gewandhaus orķestris maestro Andra Nelsona vadībā sniegs koncertus arī Hjogo un Osakā.

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti