Dalies:

«Jāņu festivāls 2018» Lielbritānijā arī šogad pārsteigs ar trīs dienu ilgu tradicionālās kultūras programmu

«Jāņu festivāls 2018» Lielbritānijā arī šogad pārsteigs ar trīs dienu ilgu tradicionālās kultūras programmu
  • 25. May. 2018

Lielākās vasaras saulgriežu svinības latviešiem ārzemēs, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju ne tikai no Lielbritānijas, bet arī citām Eiropas valstīm un Latvijas, šogad kārtējo reizi notiks Lielbritānijā. Jau septīto gadu pēc kārtas, Lielbritānijas latviešu apvienība «Bērzes Strazdi» tradicionāli organizē trīs dienu ilgu, brīvdabas kultūras, mūzikas un vasaras saulgriežu ielīgošanas festivālu «Jāņu festivāls – 2018», kas šogad noritēs no 15. līdz 17. jūnijam Anglijas latviešu vienīgā lauku īpašuma, fonda «Daugavas Vanagi» muižas - «Straumēni», teritorijā.

«Jāņu festivālu 2018», kurš šogad norit Latvijas simtgades zīmē, svinīgi atklās Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže un «Latvijai – 100» apsveikuma koncerts «Es esmu Latvija!». Atklāšanas vakarā noritēs sadraudzības novadu spēle, uz kuru festivāla apmeklētāji ir aicināti ierasties savam izcelsmes novadam atbilstošas krāsas apģērbā, kā arī Lielbritānijas latviešu kopbildes veidošana kā sveiciens Latvijai simtgadē.

Arī šogad trīs dienu ilgais mūzikas un kultūras brīvdabas festivāls piedāvās daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas pārstāvju paaudzēm un gaumēm. Tajā darbosies tradicionālās kultūras un tradīciju programma lieliem un maziem - «LĪGO SĒTAS», kas ar interaktīvo un radošo meistardarbnīcu palīdzību rūpēsies par Jāņu svinēšanas un citu latvisko tradīciju iepazīšanu un praktizēšanu. Festivālā darbosies «Jāņuguns sēta, «Jāņu zāļu sēta, «Kokļu Zaptes «Līgo dziesmu sēta, «Līgo danču sēta, «Pasaku meža sēta, «Līgo trača sēta mazuļiem. Jauniešiem, festivālā ietvaros notiks latviešu tradīciju, vides un aktīva dzīvesveida izzināšanas pārgājiens «Leģenda par Nameja gredzenu», bet vecākiem - latviešu darba tikumu, talantu un erudīcijas konkurss «Latviešu saime Lielbritānijā 2018», ko rīko Lielbritānijas latviešu vidū populārā video tiešraides interneta platforma «Tauta».

Lasītākās ziņas valstī

Atzīmējot vasaras saulgriežus un Latvijas simtgadi, «Jāņu festivāls 2018» notiks Lielbritānijas latviešu tautas deju kopu, folkloras un muzikālo kopu lielkoncerts ar nosaukumu «Tā ziedēja Jāņu nakte», kurā piedalīsies FK «Kokļu Zapte», FK «Žeperi», FK «Saules meitas», FK «Austrumkalns», Derbijas koris, Deboras koris, TDK «Zīlaine», TDK «Saktā», TDK «Jumis».

Festivāls šogad apmeklētājus pārsteigs arī ar Londonas latviešu postfolkgrupas «Austrumkalns» akustisko nakts koncertu mežā «Meža skaņas» un Latvijas simtgades kino programmas filmu kā «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru», «Paradīze’89» pirmizrādēm un jaunākā latviešu kino grāvēja «Nameja gredzens» seansu brīvdabas kinoteātrī.

Grandiozajā vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākumā darbosies plašs latviešu amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Būs arī iespēja piedalīties tradicionālās latviešu sporta spēlēs, Jāņu lielā ugunskura kopīgā iedegšanā, apdejošanā un apdziedāšanā divas naktis pēc kārtas ar folkloras kopām un folkloristiem.

Biļetes uz ģimenei draudzīgo «Jāņu festivāls 2018» Lielbritānijā var iegādāties EVENTBRITE biļešu tirdzniecības platformā: https://www.eventbrite.co.uk/e/berzes-strazdu-janu-festivals-2018-tickets-42229847611, kā arī «Biļešu paradīze» kasēs visā Latvijā un https://www.bilesuparadize.lv/events/event/65285

Pasākums notiek ar LR Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu, kā arī Latvijas vēstniecības Lielbritānijā, Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā, Eiropas Latviešu Apvienības, Daugavas Vanagu fonds, «Owl Financial», «Cēsu alus», «Mario Furniture», «LED Designer», «HockeyJam.co.uk», «Taylor’s Consumables Ltd» un piepūšamo atrakciju nodrošinātāja «Fun 4 U Bouncy Castle», atbalstu.

Informatīvi atbalsta: «Latviansinuk.co.uk», «1FMedia», «Latviesi.com», «latviešiem.co.uk», «Anglo Baltic News», laikraksts «Brīva Latvija», video tiešraides platformas «Tauta», «Lincolnshire LV», «IBF entertainment», «IBF.lv», «Latvieši UK Facebook grupa», «Courier4You», «LatGo», «Sirdī Brīvie UK».

Vairāk informācija par pasākumu:

www.strazdi.co.uk un www.facebook.com/berzesstrazdi/

Telefons: +44 (0) 7703611883 vai e-pasts: info@strazdi.co.uk

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti