Dalies:

Jānis Freivalds ievests amatā kā Latvijas goda konsuls Minesotā

Jānis Freivalds ievests amatā kā Latvijas goda konsuls Minesotā
  • 14. Apr. 2019

Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs Andris Teikmanis ieradās Mineapolē 28.martā lai svinīgi ievestu amatā Jāni Freivaldu kā Latvijas goda konsulu Minesotā.  Ievešanas ceremonija notika Amerikas Zviedru Institūta telpās ar pieņemšanu, kurā piedalījās goda konsuli no daudzām citām valstīm un vairāki Minesotas latviešu organizāciju pārstāvji. Vēstnieks sveica dalībniekus, iepazīstināja klātesošos ar Latviju, un pasniedza Freivalda kungam atzinības rakstu no Latvijas valdības. 

Latvijas goda konsuli darbojas, lai veicinātu komerciālo, ekonomisko, kultūrālo un zinātnisko sakaru attīstību starp Latviju un citām valstīm. Amerikā pašlaik darbojas Latvijas goda konsuli divdesmit pavalstīs. Pirms vairākiem gadiem Laura Ramane kalpoja kā Latvijas goda konsule Minesotā, bet kopš viņa pārcēlās uz Kaliforniju,amats palika nepildīts.  Jānis Freivalds ir ilgus gadus darbojies Minesotas biznesa sabiedrībā un veicinājis kontaktus starp lielām Minesotas firmām un Latviju. Viņš uzskata kā savu svarīgāko darbu turpināt un paplašināt tirdzniecību starp Latvijas uzņēmējiem un Minesotas tirgu.

Viens no goda konsula pirmajiem pienākumiem bija 29.marta tikšanās ar Minesotas gubernātoru Tim Walz un viņa padomdevējiem starptautiskās tirdzniecības jautājumos.  Tikšanās notika greznajās gubernātora pieņemšanas telpās.

Lasītākās ziņas valstī

Minesotas kapitolā.  Latviešus pārstāvēja vēstnieks Teikmanis, Latvijas vēstniecības ekonomikas padomdevējs  Arvils Zeltiņš, goda konsuls Freivalds un Minesotas latviešu pārstāvis Ansis Vīksniņš. Gubernātora padomdevēji paziņoja, ka ir paredzēta tirdzniecības vizīte (trade mission) uz Latviju un Baltijas valstīm 2020. gadā un ka vairākas lielas Minesotas firmas tiks aicinātas piedalīties.  Notika arī sirsnīgas pārrunas par ciešāku sadarbību citās sfērās, it sevišķi kultūras pasākumos, un gubernātors izteica prieku par plānotajiem latviešu  Dziesmu svētkiem Minesotā 2022. gadā un solīja savu atbalstu.

Autors: Ansis Vīksniņš
Foto: No kreisās: Minesotas gubernātors Tim Walz, tad Andris Teikmanis, Jānis Freivalds, Ansis Vīksniņš, Arvils Zeltiņš  (citi ir no gubernātora  biroja)
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti