Dalies:

Ja ir tiesības uz Latvijas pensiju, to var pieprasīt, dzīvojot jebkurā ES valstī

Ja ir tiesības uz Latvijas pensiju, to var pieprasīt, dzīvojot jebkurā ES valstī
CC0 licence
  • 24. Sep. 2019

Vai var saņemt Latvijas pensiju, ja pensijas vecumu sasniegusī persona turpina strādāt citā Eiropas Savienības dalībvalstī, “LVportālam” e-konsultācijā vaicā Armands.

“Mans apdrošināšanas stāžs Latvijā ir 30,5 gadi. Esmu sasniedzis vecumu (63,5 gadi), kad varu pieprasīt Latvijas vecuma pensiju. Turpinu dzīvot un strādāt vienā no ES valstīm. Vai man ir tiesības saņemt Latvijas vecuma pensiju tikai par Latvijā nostrādātajiem gadiem?” vaicā Armands R.

“LVportāls” atbild, ka strādājot Latvijā un kādā ES dalībvalstī, Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā vai Šveicē, ir tiesības pieprasīt pensiju no katras dalībvalsts, kurā atbilstoši nacionālajiem likumiem rodas tiesības uz pensiju. Portāls norāda, ka Latvijā pensijai nepieciešamais minimālais apdrošināšanas stāžs pašreiz ir 15 gadi, un atgādina, ka pensija netiek piešķirta par tiem apdrošināšanas periodiem, par kuriem cilvēks saņem vai viņam ir tiesības saņemt pensiju no citas valsts.

Lasītākās ziņas

Pensijas piešķiršana balstās uz individuāliem datiem, un konkrēti savas tiesības jānoskaidro Valsts sociālās apdrosināšanas aģentūrā.

Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu arī Tu "LVportāla" sadaļā e-konsultācijas. 
 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti