Dalies:

Interesantākos faktus par «Rail Baltica» uzzināsi jaunajā digitālajā informācijas centrā

Interesantākos faktus par «Rail Baltica» uzzināsi jaunajā digitālajā informācijas centrā
Edijs Pālens, LETA
  • 07. Jun. 2019

Vai zināji, ka ceļā no Tallinas līdz Rīgai ar mašīnu nepieciešamas 4 stundas, bet ar Rail Baltica to būs iespējams veikt 1 stundas 42 minūšu laikā? To un citus faktus par "Rail Baltica" tagad varēs noskaidrot īpaši izveidotā digitālajā infomācijas centrā.

Daži no interesantākajiem faktiem:

  • 870 km KOPĒJAIS GARUMS. Tikpat, cik senais svētceļnieku Franču ceļš uz Santjago.
  • 5,8 miljardi eiro LĒSTĀS IZMAKSAS. Mazākas kā Londonas 2012. gada Olimpisko spēļu izmaksas.
  • 36 000 JAUNAS DARBAVIETAS. Gandrīz divreiz vairāk par skatītāju skaitu Žalgiris arēnā – lielākajā Baltijas valstīs.

Centrs radīts, lai informētu sabiedrību par projekta gaitu, priekšrocībām un maršrutiem. Centra tīmekļa vietnē apmeklētājs var īsumā iepazīties ar projektu, kas arī ļauj projektam būt caurspīdīgam, norāda "RB Rail". Tāpat apmeklētājiem būs iespēja apskatīt interaktīvo karti, kas ilustrē "Rail Baltica" kopējo maršrutu un dzelzceļa posmus visās Baltijas valstīs. Papildus pieejama arī informācija par katru posmu un tā paredzamo pabeigšanas laiku.

Lasītākās ziņas valstī

Rail Baltica nodrošinās ātru vilcienu satiksmi starp Baltijas valstu galvaspilsētām reizi divās stundās. Ātrgaitas vilcieni no Tallinas uz Varšavu un no Tallinas uz Viļņu kursēs 4 reizes dienā, bet maršrutā Viļņa-Kauņa-Varšava vilcieni kursēs līdz desmit reizēm dienā. Būs arī divi nakts vilcieni maršrutos Tallina-Rīga-Kauņa-Varšava un Viļņa-Kauņa- Varšava-Berlīne. Ceļotājiem būs iespēja 8 minūtēs nokļūt starptautiskajā lidostā "Rīga" no Rīgas Centrālās stacijas.

"Rail Baltica" ir dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā, un tas šobrīd aptver četras Eiropas Savienības valstis – Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, vairāk nekā 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju ar maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā. 

Projektā plānots līdz 2019. gadam pabeigt gatavošanos darbus, lai varētu sākt priekšdarbus dzelzceļa līnijas būvprojektēšani un zemju atsavināšanai, 2020. gadā – būvniecības procesu, bet 2026. gadā jau atklāt savienojumu Tallina-Rīga-Kauņa, bet 2030. gadā – savienojumu ar Varšavu.

"Rail Baltica" dzelzceļa līnijas apstiprinātā trase šķērsos Latvijas teritoriju 263 kilometru garumā un stiepsies cauri Latvijai, skarot Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Olaines, Mārupes, Bauskas novadu un Rīgas pilsētas pašvaldības teritoriju.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti