Dalies:

Izsludināts Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas konkurss

Izsludināts Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas konkurss
  • 28. Feb. 2019

Ārlietu ministrija atgādina, ka Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas ir izsludinājušas pieteikšanos ikgadējai Latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvai. Saskaņā ar nolikumu balvai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, pētījumus, kā arī latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā par ieguldījumu valodu popularizēšanā 2018. gadā. 

Valodu balvas mērķis ir abu valstu divpusējās sadarbības stiprināšana, veicinot latviešu un igauņu valodu apguvi un izmantošanu, latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkotāju aktivitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā, kā arī sekmēt latviešu un igauņu valodu pētnieku un valodas skolotāju ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā. Balva šogad tiks pasniegta desmito reizi.

Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi. Konkursa žūriju veido Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju pārstāvji, kā arī abu valstu literatūras un valodu eksperti.

Lasītākās ziņas

Iepriekšējos gados Valodu balvu ir saņēmuši Maima Grīnberga (2009, 2012), Guntars Godiņš (2010, 2013), Kalevs Kalkuns (Kalev Kalkun) (2011), Marguss Konnula (Margus Konnula) ar pseidonīmu Contra (2014), Valts Ernštreits (2015), Līvija Vītola (Livia Viitol) (2016) un Rūta Karma (2017).

Pieteikumus balvas konkursam par sasniegumiem 2018. gadā un nominēto personu CV var iesūtīt Ārlietu ministrijā elektroniski uz e-pastu mfa.cha@mfa.gov.lv vai pa pastu: K. Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395, ar norādi “Valodu balva" līdz 2019. gada 4. martam (ieskaitot). Žūrijas lēmums par balvas ieguvēju tiks pieņemts 2019. gada pavasarī, bet balvas ieguvēju paziņos Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti