Dalies:

Izsludināts Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas konkurss

Izsludināts Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas konkurss
  • 24. Jan. 2018

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludina pieteikšanos konkursā ikgadējai Latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvai (Valodu balva). Saskaņā ar nolikumu balvai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, pētījumus, kā arī latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā par ieguldījumu valodu popularizēšanā 2017. gadā. Žūrijas lēmums par balvas ieguvēju tiks pieņemts 2018. gada pavasarī, bet balvas ieguvēju paziņos Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri svinīgā ceremonijā Rīgā.

Valodu balvas mērķis ir abu valstu divpusējās sadarbības stiprināšana, lai veicinātu latviešu un igauņu valodas apguvi un izmantošanu, latviešu un igauņu, igauņu un latviešu tulkotāju aktivitāti daiļliteratūras, politisko, zinātnisko un citu tekstu tulkošanā un sekmētu latviešu un igauņu valodu pētnieku un valodas skolotāju ieguldījumu latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā.

Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi. Konkursa žūrijā ir Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju pārstāvji, kā arī abu valstu literatūras un valodu eksperti.

Lasītākās ziņas

Balva šogad tiks pasniegta jau devīto reizi. Iepriekšējos gados Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju balvu ir saņēmuši tulkotāji Maima Grīnberga 2009. un 2012. gadā, Guntars Godiņš 2010. un 2013. gadā, Kalevs Kalkuns (Kalev Kalkun) 2011. gadā, Marguss Konnula (Margus Konnula) ar pseidonīmu Contra 2014. gadā un Valts Ernštreits 2015. gadā. Balvu par ieguldījumu 2016. gadā saņēma Igaunijas dzejniece, literatūras pētniece un tulkotāja Līvija Vītola (Livia Viitol) par Astrīdas Ivaskas un Valentīna Jākobsona darbu tulkojumiem.

Pieteikumus balvas konkursam un nominēto personu Curriculum Vitae (CV) var iesūtīt Ārlietu ministrijā elektroniski uz e-pastu: mfa.cha@mfa.gov.lv vai pa pastu: K. Valdemāra iela 3, Rīga LV-1395, ar norādi “Valodu balva" līdz 2018. gada 14. martam (ieskaitot).

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti