Dalies:

Izsludināts konkurss uz ES Vispārējās tiesas tiesneša amatu

Izsludināts konkurss uz ES Vispārējās tiesas tiesneša amatu
  • 07. Aug. 2018

Ar publikāciju izdevumā "Jurista Vārds" izsludināts atklāts konkurss uz Eiropas Savienības (ES) Vispārējās tiesas tiesneša amatu.

Izsludināt šādu konkursu ir nepieciešams, jo 2019.gada 31.augustā ES Vispārējās tiesas tiesnešiem, tai skaitā diviem tiesnešiem no Latvijas, beidzas amata pilnvaru termiņš un līdz šī gada 1.oktobrim ir nepieciešams iesniegt jaunu kandidātu sarakstu.

Jau iepriekš tika izveidota pretendentu atlases komisija, kas izvēlēsies divus atbilstošākos kandidātus, sarindojot tos iegūtā vērtējuma secībā. Komisijas priekšsēdētājs, ja nepieciešams, komisijas darbā varēs pieaicināt ekspertus.

Lasītākās ziņas valstī

Saskaņā ar izsludināto konkursu, pretendentam jāatbilst Līguma par ES darbību 254.pantā noteiktajām obligātajām tiesnesim izvirzītajām prasībām - ir jābūt neapšaubāmi neatkarīgam un tādam, kas var pretendēt uz augstiem tiesnešu amatiem Latvijā, vai arī jābūt juristam ar atzītu kompetenci.

Konkursā pretendenti tiks vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā augstākā izglītība tiesību zinātnē, labas zināšanas ES tiesībās, kā arī zināšanas par ES institucionālo uzbūvi, profesionālā pieredze vadošā amatā, laba izpratne par ES Tiesas un ES Vispārējās tiesas darbu, prasme formulēt viedokli un patstāvīgi pieņemt lēmumus, prasme strādāt komandā starptautiskā vidē un organizēt tās darbu, kā arī labas angļu un franču valodas zināšanas.

Pieteikuma dokumenti pretendentiem jāiesniedz Tieslietu ministrijā klātienē vai elektroniski līdz 24.augustam.

Tālāk pretendentu atlases komisijai noteiktā kārtībā būs jāiesniedz Ministru kabinetā priekšlikums par diviem atbilstošākajiem ES Vispārējās tiesas tiesneša amata kandidātiem to iegūtā vērtējuma secībā.

Vispārējā tiesa ir viena no Eiropas Savienības Tiesas (EST) apakšinstitūcijām, un tā tika izveidota, lai uzturētu un uzlabotu ES tiesiskās kārtības aizsardzības kvalitāti un efektivitāti, atvieglojot EST darbu.

Patlaban ES Tiesā kā tiesnesis strādā Egils Levits, kura pilnvaru termiņš beigsies 2024.gada 6.oktobrī, bet Vispārējā tiesā - Inga Reine, kuras pilnvaru termiņš beidzas 2019.gada 31.augustā. Savukārt 2024.gadā Latvijai būs iespēja virzīt savu ES Tiesas ģenerāladvokāta amata kandidātu.

Raksta autors: Publikācija "Jurista vārds", LETA
Foto: CC0

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti