Dalies:

Izsludināta pieteikšanās Latvijas Nacionālās operas un baleta trīs valdes locekļu amatiem

Izsludināta pieteikšanās Latvijas Nacionālās operas un baleta trīs valdes locekļu amatiem
  • 20. Feb. 2019

Kultūras ministrija izsludinājusi atklātu konkursu uz VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” (LNOB) trīs valdes locekļu amatiem. Pieteikumi jāiesniedz Kultūras ministrijā līdz 20. martam.

Ik pēc divu valdes pilnvaru termiņu beigām uz LNOB vadības amatiem jāsludina atklāts konkurss. Līdzšinējās valdes locekļu otrais pilnvaru termiņš beigsies šā gada rudenī.

Valdes uzdevums ir izstrādāt un īstenot LNOB darbības un attīstības stratēģiju 5 gadiem un vadīt kapitālsabiedrības nepārtrauktu darbību: īstenot māksliniecisko un kultūrizglītojošo darbību, nodrošināt līdzsvarotu operas un baleta žanra attīstību, plānot repertuāru, finanšu un saimniecisko darbību, organizēt tehnisko un tehnoloģisko nodrošinājumu, kā arī apsaimniekot tās mantu. Tāpat valdes uzdevums ir organizēt LNOB administratīvo darbību - cilvēkresursu un dokumentu pārvaldīšanu, statistisko datu apkopošanu un analīzi, nodrošināt, lai LNOB piešķirtie līdzekļi tiktu izlietoti atbilstoši stratēģijā formulētajiem mērķiem.

Pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā izglītība vai profesionālā izglītība (izņemot 1.līmeņa profesionālo augstāko izglītību), vismaz 5 gadu darba pieredze, lai profesionāli pildītu valdes locekļa uzdevumus LNOB, brīvi pārvalda valsts valodu un vismaz 2 svešvalodas, zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši par mūzikas un skatuves mākslu, zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, stratēģiskās plānošanas prasmes, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, labas darba organizācijas un vadības prasmes, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī sadarbības un komunikācijas prasmes.

Līdztekus citiem atlases dokumentiem LNOB valdes locekļu pretendentiem būs jāiesniedz Latvijas Nacionālās operas un baleta turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Valdes locekļu bruto mēnešalga ir no 5 637 - 6 264 eiro mēnesī.

Iesniegtos pieteikumus valdes locekļu amatiem izvērtēs speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētājas pienākumus pildīs KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētājas vietnieces - KM valsts sekretāres vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica, komisijas locekļu pienākumus – VSIA “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris” valdes locekle Indra Lūkina, Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks, Attīstības uzraudzības un novērtēšanas nodaļas vadītājs Vladislavs Vesperis, komisijas neatkarīgais eksperts – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis un novērotājs ar padomdevēja tiesībām – Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrības federācijas priekšsēdētājs Aldis Misēvičs.

Konkurss izsludināts oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” un arī KM mājas lapas sadaļā Vakances.

Foto: Latvijas Nacionālā opera un balets, Flickr

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti