Dalies:

Izskanējuši XV Latviešu Dziesmu svētki Kanādā

Izskanējuši XV Latviešu Dziesmu svētki Kanādā
XV Latviešu Dziesmu svētki Kanadā / Facebook
  • 08. Jul. 2019

Viena dziesma, viena deja... viena tauta! - ar šādu saukli Latvijas simtgades zīmē 4.-7. jūlijā Toronto izskanēja XV Latviešu Dziesmu svētki Kanādā.

Svētki sākās ar Garīgās mūzikas koncertu Trinity St. Paul’s United Church 4. jūlijā. Savukārt 5. jūlijā koncerti notika Koerner Hall, bet 6. jūlijā - Mattamy Event Centre. Svētkos varēja apskatīt gan gleznu, gan cimdu izstādes, bija kora meistarklase, teātra izrādes, filmas, dalībnieku balles, lielāki un mazāki koncerti dažādās vietās. 

Dziesmu svētku Rīcības komitejas pārstāve Laura Adlers Latvijas Radio raidījumā "Globālais latvietis. 21.gadsimts" stāsta, ka svētkos piedalījās ap 2000 dejotāju un koristu. Toronto Hilton viesnīca bija pārpilna ar latviešiem, Toronto centrā visur skanēja latviešu valoda. 

Lasītākās ziņas valstī

Svētku dalībnieki aizvien vēl dzīvoja uz lielo Latvijas Dziesmu svētku viļņa, sajūtas nebūt nebija mazākas kā pagājušogad Latvijā. Publika bija stāvā sajūsmā, koncertos dziedātāji un dejotāji sagaidīti ar ovācijām. 

L. Adlers piebilst, ka Rīcības komiteja lepojas ar to, ka Dziesmu svētki Kanādā izcēlušies ar  pirmklasīgām programmām. Piemēram, 5. jūlijā Koerner Hall bija divi īpaši koncerti. Pirmais - kamermūzikas koncerts, kurā atskaņoti Kanādas latviešu komponistu Ķeniņa, Ramiņa un Jāņa Kalniņa darbi. Tajā piedalījās arī Kanādas operas orķestris. Otrs koncerts bija Valsts Akadēmiskā kora Latvija tūres pirmais solo koncerts. 

Savukārt Otavas un Montreālas kora Atbalss diriģents Ēriks Jerumanis stāsta par savu kori, kurš piedalās Dziesmu svētkos Kanādā. Tas ir apvienots koris ar divām nodaļām - Otavā un Montreālā. Pirmdienas vakaros koristi satiekas mēģinājumos - katra nodaļa savā pilsētā. Un vienreiz mēnesī visi satiekas kopmēģinājumā Montreālā, Otavā vai Kanādas latviešu lauku īpašumā, Tērvetē. 

Tas ir sarežģīts process, tomēr visi piedalās, jo tā ir sirdslieta. Cilvēki ir uzauguši dziedošās ģimenēs, dziedāšana ir nepieciešamība. Tāpēc viņi grib to turpināt un nodot saviem bērniem. Un dalība Dziesmu svētkos Kanādā ir kā apbalvojums par darbu.

Autors: Ieva Freinberga

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti