Dalies:

Izskan pārmetumi par finansējumu Otrajiem Eiropas Latviešu kultūras svētkiem

Izskan pārmetumi par finansējumu Otrajiem Eiropas Latviešu kultūras svētkiem
  • 20. Oct. 2019

Eiropas latviešu apvienība (ELA) nosūtījusi vēstuli biedrorganizācijām, kurā pauž pārmetumus Otro Eiropas Latviešu kultūras svētku (ELKS2) Dublinā rīkotājiem. Vēstulē norādīts, ka svētku rīkošanai iztērētās summas ir necaurspīdīgas un neizsekojamas. ELA nav saņēmusi izdevumus apliecinošus dokumentus par daļu no svētku finansējuma, kas tika piesaistīts arī no Latvijas valsts līdzekļiem.

Portālam latviesi.com ELA norāda, ka ELKS ir nozīmīgs pieturas punkts diasporas māksliniecisko kopu ceļā uz lielajiem Latvijas dziesmu un deju svētkiem. Bet tā kā to rīkošanu finansāli  atbalsta Latvijas valsts, svarīgi, lai svētku finanses tiktu plānotas un lietotas atbildīgi un caurskatāmi. Lai gan ELKS2 vietējo rīkotāju – Latviešu biedrību Īrijā (LBĪ) – ar ELA saistīja līgums par valsts finansējuma piesaistīšanu, tā bez saskaņošanas ar ELA valsts finansiālo atbalstu 63,500 EUR apmērā piesaistīja ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA), nevis ELA starpniecību. ELAi kā organizācijai bijusi svarīga sākotnēji norunātā naudas sadales kārtība, jo tas ļautu pieteikties lieliem Eiropas mēroga projektiem, kuros ir jānorāda organizāciju budžeta apgrozījums. Līdz ar to pārskatus par valsts finansējuma izlietojumu LBĪ iesniedza PBLA, nevis ELA. Organizācija arī apgalvo, ka publiski neesot pieejams pārskats par dalībnieku un amatnieku stendu iemaksu apjomu un tā izlietojumu. ELAs rīcībā esošā informācija par ELKS2 budžetu un tā izpildi organizācijai rada daudz jautājumus un tā cer, ka bažas tiks kliedētas, lai neradītu reputācijas risku diasporai. Organizācija savu auditu veikt neplāno.

Otra iesaistīta puse - LBĪ portālam atbild, ka ir ELA iesniegusi pārskatu ar detalizētu analīzi par svētku tapšanu un ELA izplatīto informāciju sauc par “apzinātu nomelnošanu un dezinformāciju ar nodomu, lai grautu LBĪ reputāciju un noniecinātu organizatoru komandu”.  Biedrība arī norāda, ka ELA svētku tapšanā neieguldīja nekādus līdzekļus un runājot par sadarbību saka: “Sadarbību ar ELA šī pasākuma organizēšanā uzskatām par apzināti plānotu traucēkli, ko šīs organizācijas vadība darīja, lai svētki neizdotos.“ Par sadarbību ar PBLA biedrība saka: "Ar PBLA tika noslēgts līgums, pamatojoties uz LBĪ tiešo atbildību par ELKS organizēšanu un iepriekšējā darba vērtējumu, organizējot latviešu kultūras svētkus Īrijā pēdējo septiņu gadu laikā."

Lasītākās ziņas valstī

Otrie Eiropas latviešu kultūras svētki notika Īrijas galvaspilsētā Dublinā no 13. līdz 16. jūnijam. Tie pulcināja teju 1000 dalībnieku – dejotājus, dziedātājus, folkloras un postfolka grupas, tirgotājus un latvisku ēdienu gatavotājus no 18 valstīm. Pasākumus apmeklēja liels skaits vietējo iedzīvotāju un pilsētas viesu.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti