Dalies:

Izrāde latviešu valodā Anglijā un lielās teātra skatuves

Izrāde latviešu valodā Anglijā un lielās teātra skatuves
  • 01. Jul. 2019

Lielbritānijas vidū, Birmingemā iestudēta izrāde latviešu valodā uz "The Crescent Theatre" skatuves, informē Birmingemas Mazā teātra direktore Dace Čaklā. Birmingemas Mazais teātris iestudējis Slavomira Mrožeka komēdiju “Atklātā jūrā” un pirmizrāde gaidāma 10.jūlijā plkst.19.00.

Izrādi veidojuši Lielbritānijā dzīvojoši radošie latvieši: režisors Ingmārs Čaklais, video mākslinieks Asatuurs Keim, tērpi- Gunta Lārmane, frizūras un grims - Inese Ivanovska, skaņu operātors - Māris Roberts Čaklais. Viņi visi, un arī izrādē iesaistītie aktieri dzīvo Lielbritānijā. Taču horeogrāfe Alda Skrastiņa speciāli šai izrādei pieaicināta no Latvijas. Un tieši šī sadarbība kalpo kā lielisks reāls piemērs radošam kopdarbam Latvijā dzīvojošajiem un diasporai.

“Atklātā Jūrā” ir absurda komēdija, kur pēc sižeta, trīs izsalkuši džentelmeņi atrodas jūrā uz plosta. Pēc vairākām jautrām manipulācijām tikai demokrātija var palīdzēt viņiem izlemt – kurš būs nākamā maltīte. Režisors izrādē izmanto bagātīgus teātra elementus, koncentrējoties uz netradicionālu scenogrāfiju un plašu teātra valodu. “Aicinām izbaudīt enerģisku, nežēlīgu un jautru civilizācijas galu!”- teikts izrādes programmiņā.

Lasītākās ziņas valstī

Birmingemas Mazais teātris tika nodibināts Latviešu Kultūras centra (Birmingemā) paspārnē tikai pirms gada. Šogad 29. maijā pirmizrādi piedzīvoja teātra jauniešu studijas iestudējums - dramaturga Hermaņa Paukša īslugu cikls “Vairāk nekā mums nav!”.

Arī jauniestudētā izrāde kalpo un kalpos kā lielisks paņēmiens, lai atsvaidzinātu latviešu teātra tradīcijas prombūtnē dzīvojošo tautiešu vidū un uzturēt praktisko latviešu valodu diasporā.

Ar izrādi iecerēts doties viesizrādēs un piedalīties teātru festivālos Lielbritānijā un citviet pasaulē. Tāpat izrādi nākotnē plānots spēlēt arī angļu valodā, tādejādi, latviešu teātri radot pieejamāku un saprotamāku arī vietējiem britu teātra baudītājiem.

Pēdējās desmitgadēs latviešu kopiena Lielbritānijas otrajā lielākajā pilsētā Birmingemā ir strauji pieaugusi. Latviskās identitātes saglabāšanai un nacionālas pašapziņas uzturēšanai Latviešu Kultūras centrs Birmingemā realizē dažādus sociālos, sporta un kultūras projektus, mudinot un atbalstot arī teātra izrāžu iestudēšanu.

Izrāde tapusi arī pateicoties Lielbritānijas “The National Lottery Community Fund”, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Apvienotajā Karalistē atbalstam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti