Dalies:

Iznākusi grāmata “Latvijas segas Latvijas tūkstošgadei”

Iznākusi grāmata “Latvijas segas Latvijas tūkstošgadei”
  • 12. Jun. 2018

Grāmatā Latvijas segas Latvijas tūkstošgadei jūs atradīsiet vairāk nekā seši simti austo Latvijas segu fotogrāfijas. Rakstu autori ir Inese Sirica, Uģis Niedre, Zane Ulmane un Smaida Rubeze grāmatā atspoguļojot aušanas tradīciju Latvijā no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Ievadvārdus un atskatu folklorā sniegusi Janīna Kursīte. Grāmatas teksts un bagātīgais fotomateriāls atklāj daudzveidīgo visu Latvijas novadu, kā arī Rīgas un Piebalgas austo segu klāstu. Lasītājs 550 lpp varēs atklāt Kurzemes ķēžu, rožu un spoguļu segas, Zemgales zvaigžņu segas, Vidzemes šatiersegas, Latgales dreļļus un čosnī dečus, kā arī latgaļu, ķoniņu, lībiešu un suitu segas. Latvijā tapušas josliņsegas, mežģīņsegas un audējas arī ļāvušās radošiem eksperimentiem. Viena no Piebalgas segām atsūtīta no ērika Vēliņa ģimenes Austrālijā un vairākas segas publicētas ar Mariannas Auliciemas palīdzību no muzeja LAPA;

Izdevuma mērķis ir bijis vienkopus apkopot tautas lietišķās mākslas studijās mūsdienās noaustās segas, kuru saknes meklējamas Latvijas tautas amatniecībā - mūsu unikālajam kultūras mantojumam. Grāmata atspoguļo valsts simtsgades mirkli un ir pateicība mūsu audējām, kuras nosargājušas tradīcijās balstītas aušanas prasmes līdz mūsdienām.

Grāmata izdota ierobežotā tirāžā un tā parādīsies grāmatnīcās pirms Jāņiem. Grāmatu paredzēts arī izdot angliski, tā lai to varētu iegādāties Dziesmu svētku viesi.

Darbs radies pateicoties tautas lietišķās mākslas studiju audēju aptaujai, kā arī daudzu Latvijas muzeju līdzdalībai.

Lasītākās ziņas

Foto: Youtube ekrānuzņēmums

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti