Dalies:

Izmeklētāji par nesen izgaismoto «airBaltic» incidentu: par to uzzinājām pēdējie, un «tas ir nepareizi»

Izmeklētāji par nesen izgaismoto «airBaltic» incidentu: par to uzzinājām pēdējie, un «tas ir nepareizi»
  • 29. Oct. 2019

Nopietns incidents, par kuru izmeklētāji uzzināja pēdējie, – tā Latvijas Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs par gadījumu, kad "airBaltic" lidmašīna nosēšanās laikā noskrēja no skrejceļa. Nesen noslēgusies vairāk nekā gadu ilgusī negadījuma izmeklēšana.

Nopietns incidents – tā nesen publicētajā izmeklēšanas ziņojumā nodēvēts negadījums, kas notika pagājušā gada jūnijā, "airBaltic" reisam ar 130 cilvēkiem, tostarp 125 pasažieriem un pieciem apkalpes locekļiem atgriežoties no Ženēvas. Nosēšanās brīdī pilotiem neizdevās "Bombardier" lidaparātu savaldīt, un tas daļēji noskrēja no skrejceļa. Cietušo nebija, bet tika uzsākta izmeklēšana, jo līdzīgas situācijas gadās reti un ir potenciāli ļoti bīstamas.

klāstīja Latvijas Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Visvaldis Trūbs.

Lasītākās ziņas valstī

Kā stāstīja izmeklētājs, konkrētajam incidentam bijusi virkne cēloņu, toskait – mainīgie laikapstākļi. Nosēsties izdevies vien ar trešo mēģinājumu, un ziņojumā tiek pieļauts – tas kāpinājis pilotu stresa līmeni un, iespējams, tieši tāpēc veiktas darbības, kuru dēļ sarežģītajos apstākļos lidmašīnu nācās nosēdināt rokas režīmā. "Laikam netīši nospiesta attiecīga poga, kas attiecīgi atslēdza autopilotu," teica Trūbs.

bet no Latvijas Gaisa satiksmes drošuma departamenta, kas arī savu analīzi jau bija veicis.

"Tas viss ir nepareizi, jo izmeklētāji uz notikuma vietu izsaukti netika. Mums nebija iespējas veikt pašiem savus mērījumus, kas būtu mums jādara, mums nebija iespējas uzreiz veikt gaisa kuģa apkalpes intervēšanu," klāstīja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs.

"AirBaltic'', kas sarunai klātienē nepiekrita, rakstiskā atbildē norādīja, ka piezemēšanās bija droša un atbildīgajām institūcijām par notikušo ziņots laikus.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti