Dalies:

Izglītība ir valsts nākotnes atslēga - LU profesors Auziņš aicina uz sarunu dziesmu svētkos Toronto

Izglītība ir valsts nākotnes atslēga - LU profesors Auziņš aicina uz sarunu dziesmu svētkos Toronto
  • 16. Jun. 2019

Latvijas valsts attīstības pamatā ir sinerģija starp sabiedrību, viedokļu līdeŗiem un polītikas veidotājiem. Gudrākie prāti apzinās – visa centrā ir cilvēks, tā dzīves kvalitāte, veselība, izglītība un drošība. Gudra jeb vieda valsts ir valsts, kas gatava nākotnei.

XV Latviešu Dziesmu svētku laikā Toronto viesosies Latvijas Universitātes profesors un Bērklijas Universitātes viesprofesors Dr. fiz. Mārcis Auziņš. Viņš ir viens no biedrības “Latvijas formula 2050” dibinātājiem. Lai iepazīstinātu tautiešus ar šo atvērto platformu un rosinātu kopīgām diskusijām, 6. jūlija rītā plkst. 10.00 prof. Auziņš sniegs priekšlasījumu “Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji”. Viesi aicināti uzHilton Toronto viesnīcu, “Carmichael/Jackson” balles stāvu.

“Lai palielinātu Latvijas zinātnes jaudu un zinātnisko vidi padarītu vairāk starptautisku, ir jāīsteno stratēģiska ilgtermiņa polītika, kuŗas galvenais uzdevums ir īsā laikā atjaunot nozarēm nepieciešamo zinātnes cilvēkkapitālu,” tā tika pausts IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresa manifestā, Rīgā, 2018. gadā. Kongresa gala dokumentā arī norādīts: “Lai palielinātu Latvijas zinātnes devumu valsts nacionālajai kultūrai, izglītībai, tautsaimniecībai, drošībai, drošumspējai un citos mūsu attīstībai svarīgos jautājumos, nepieciešama ievērojama Latvijas zinātnes jaudas palielināšana, kas nav iespējama bez būtiska publiskā un privātā financējuma palielinājuma.”

Lasītākās ziņas valstī

Tautieši aicināti saskatīt iespēju spektru, ko piedāvā aktuālā situācija. Zinātnei ir jābūt vienam no Latvijas nākotnes attīstības stūŗakmeņiem. Zināt, tas ir Latvijas dabā!

Vairāk informācijas: Latvijas Universitātes fonda izpilddirektore Laila Kundziņa: laila.kundzina@ fonds.lv vai +371 29212426.

Laipni lūgti visi, kuŗiem rūp spoža Latvijas izglītības nākotne!

Autors: Brigita Zutere, Latvijas Universitātes fonds

Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti