Dalies:

Krājumā "Samīļo savu valodiņu" dzejoļi arī no diasporas bērniem

Krājumā "Samīļo savu valodiņu" dzejoļi arī no diasporas bērniem
CC0 licence
  • 25. Feb. 2020

“Samīļo savu valodiņu!” – tāds nosaukums dots grāmatai, kurā apkopoti 108 dzejoļi, ko sacerējuši Latvijā un arī ārzemēs – Zviedrijā, Norvēģijā un Spānijā - dzīvojošie latviešu bērni. Grāmatas atvēršanas svētki nupat norisinājās Smiltenes novada Palsmanē, kur pulcējās dzejoļu autori, viņu vecāki un skolotāji, ziņo LSM.LV.

Bērni vecuma posmā no sešiem līdz 16 gadiem iesūtīja dzejoļus par visdažādākajām tēmām - draudzība, mīlestība, savstarpējās attiecības, valsts un valoda. Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupas vadītāja Ieva Reine stāsta - šī ir otrā reize, kad diasporas bērni tiek aicināti rakstīt latviešu valodā, un viņos ir manāms talants, tikai nepieciešams mazs uzmundrinājums.

Lasītākās ziņas

“Ģimenēs, kurās abi vecāki ir latvieši, vēl ir cerība, ka šie bērni runās latviski un domās latviski, bet, jo vairāk ir jaukto ģimeņu, manuprāt, ka tad ir mazliet tālāk no šīs latviešu valodas," sacīja projekta autore, grāmatas “Samīļo savu valodiņu” redaktore Ingūna Pētersone.

Savukārt Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Birute Mežale norāda, ka atslēgas vārds ir bērnu jaunrade.

“Tas ir tas, kas uzrunā, - gan bērnus paši savā starpā, gan tuvina skolotājus ar bērniem, ar vecākiem. Un tā kā Rīgas skolotāji arī teica, mēs pat īstenībā dažreiz nezinam, kas tajā bērnā ir, ka caur izteikšanās mākslu valodā vai caur deju viņš prot sevi parādīt, un mēs to bērnu ieraugām pavisam citā gaismā," pauda Mežale.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti