Dalies:

Izdota grāmata par Amerikas Latviešu apvienības darbību pēdējo 18 gadu garumā

Izdota grāmata par Amerikas Latviešu apvienības darbību pēdējo 18 gadu garumā
  • 26. Sep. 2018

25.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāvā notika grāmatas "ALA 50 līdz LV 100" atvēršanas pasākums. Grāmata aplūko Amerikas latviešu apvienības (ALA) darbību pēdējo 18 gadu garumā un apraksta ALAs ieguldījumu Latvijas ārpolitisko mērķu veicināšanā un Latvijas un ASV divpusējo attiecību stiprināšanā. Amerikas latviešu apvienības valdes uzdevumā grāmatu sarakstījusi Ilze Garoza un Anita Tērauda.

"Amerikas latviešu apvienības vēsture ir daļa no Latvijas valsts simtgades stāsta. Tā vēsta par Otrā pasaules kara laikā trimdā devušos latviešu un viņu pēcteču mērķtiecīgu, neatlaidīgu un pašaizliedzīgu darbu, uzturot dzīvu Latvijas neatkarības ideju visus garos okupācijas gadus un sniedzot atbalstu Latvijas neatkarības atjaunošanā un kopš neatkarības atjaunošanas - Latvijas drošības un izaugsmes veicināšanas labā,” skaidro grāmatas līdzautore Ilze Garoza. "Grāmata vēsta par ASV dzīvojošo latviešu vēl joprojām spēkā esošo gatavību ziedot un ziedoties latviešu valodas un kultūras uzturēšanas mērķa vārdā,” piebilst I. Garoza.

Grāmatas uzmanības lokā ir pēdējo 18 gadu notikumi, kas ietver ALAs īstenotos pasākumus, lai panāktu ASV Kongresa atbalstu NATO paplašināšanai un Latvijas uzņemšanai Ziemeļatlantijas līguma organizācijā, Latvijas okupācijas vēstures skaidrošana, latviešu kopienas interešu aizstāvība un sniegtais atbalsts Latvijas ārpolitisko mērķu veicināšanā. Grāmatā aprakstīts arī ALAs ieguldītais darbs latviešu valodas un kultūras uzturēšanā ASV.

Lasītākās ziņas valstī

Amerikas latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs pauž gandarījumu par grāmatas iznākšanu Latvijas simtgadē un uzsver, ka šis darbs dokumentē nozīmīgu posmu ALAs dzīvē. Vienlaikus ALAs priekšsēdis uzsver, ka organizācija turpina aktīvi darboties. Tā pārstāv vairāk 140 organizācijas un vairāk nekā 5000 individuālus biedrus. "Mēs ļoti optimistiski raugāmies nākotnē - ALA nemainīgi un neatlaidīgi turpina uzturēt latviešu kultūru un identitāti ASV - mūsu latviešu skolas un kultūras organizācijas ir vēl joprojām aktīvas un spēcīgas, mūsu mecenāti vēl joprojām sniedz dāsnu atbalstu Latvijai, un Amerikas latviešu sabiedrība vēl joprojām spēj sarīkot lielus pasākumus, kā piemēram, Dziesmu un deju svētkus ASV,” norāda Pēteris Blumbergs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti