Dalies:

Itālijas un itāļu Šveices latvieši izveidojuši savu grāmatu plauktu

Itālijas un itāļu Šveices latvieši izveidojuši savu grāmatu plauktu
  • 23. May. 2020

“Varbūt jau sen gribi izlasīt kādu no Dienas grāmatām vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts"? Mūsu plauktā atradīsi, no kā aizņemties!” - tā rakstīts ALISI - Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrības Facebook vietnē.

Biedrība grāmatu plauktu ir izveidojusi ar mērķi: “apkopot informāciju par Itālijas un itāļu Šveices teritorijā esošajām latviešu autoru vai ar latviešu valodu saistītām grāmatām un tiem grāmatu īpašniekiem, kuri savas grāmatas labprāt aizdotu citiem lasīt gribētājiem.”

ALISI grāmatu plaukts piedāvā datubāzi, lai Itālijā vai itāļu Šveicē būtu iespējams turpināt lasīt latviešu autoru un latviešu valodā izdotas grāmatas. Grāmatu plauktam ir četras sadaļas: divas pirmās - Pievieno grāmatu un Meklē grāmatu. Savukārt sadaļā Mēneša grāmatas tiks sagatavota īpašā mēneša grāmatu izlase un ziņas par tām latviešu autoru grāmatām, kas pārtulkotas itāļu valodā. Ceturtajā, Grāmatu kluba, sadaļā var atrast ziņas par ALISI grāmatu kluba aktivitātēm. 

Lasītākās ziņas valstī

“Jaunizveidotais grāmatu klubs ir vieta, kur iegūt jaunas pazīšanās un grāmatu draugus, diskutēt par izlasītajām grāmatām, ieteikt savas mīļākās grāmatas citiem un pajautāt, kas noteikti jāizlasa, kā arī tikties ar autoriem un tulkotājiem,” - teikts Facebook vietnē. 

Grāmatu plaukta lapu ALISI ir izveidojusi saviem spēkiem Google mākonī, tāpēc tā ir pieejama par brīvu. Taču jāatceras, ka: “ALISI grāmatu plaukts ir tikai starpnieks - informācijas glabātuve. Par aizdošanu un atpakaļ atdošanu Tu un otra iesaistītā puse vienosieties savā starpā."

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti